Talentovaný mladík měl v hledišti osobní fanklub. Přestože pochází z Černčic u Náchoda, dorazila za ním početná rodina. „Toho, že přijeli, si moc vážím. Maminka dokonce napekla koláče,“ děkoval Tláskal.

VK Lvi Praha – SKV Ústí nad Labem 3:1 (25:18, 23:25, 25:18, 25:19)
Lvi: McCarthy, Schouten, Smith, Todua, Janouch, Kriško, libera Moník a Tláskal. Střídali: Pliasetskyi, Vodička, Krča, Tibitanzl, Kollátor. Trenér: Barrial. Ústí: Lank, Baláž, Sobirov, Suda, Bere, Srb, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Šídlo, Kopecký. Trenér: Vašina.

Aleši, kdy jste se dozvěděl, že budete hrát?
Přesně před týdnem. Byl jsem hodně překvapený. Postupem času jsem se na zápas více a více těšil.

Pocítil jste nervozitu?
Dlouho ne, až na začátku utkání. Pak přišel první dotek s balonem a nervozita opadla. Taky mně moc pomohl Milan Moník (reprezentační libero ve službách Lvů, pozn. red.). Pořád mi říkal, že to zvládnu. Střídali jsme se a při každém plácnutí mi dodával klid.

Libero je dirigentem obrany. Troufl jste si organizovat reprezentanty?
Snažil jsem se o to, ale spíše oni organizovali mě. (směje se) Já jsem jim vypomáhal. Trochu jsem se vezl na jejich výkonu.

| Video: Youtube

Hovořil jste už s trenérem?
Jen krátce. Povídal, že je rád, že mě postavil. To pro mě moc znamená, trenérovy důvěry si vážím.

Přidali se další gratulanti?
Přijela za mnou snad celá rodina a do haly přišla i moje přítelkyně. Až na bráchu mě všichni chválili. Ale ten si určitě dělal srandu. Maminka dokonce napekla koláče. Nechal jsem je v kabině. Snad je kluci ještě nesnědli a alespoň jeden mi nechali.

Nezaslouží si podobný okamžik větší oslavu?
Na tu nebude čas. V úterý píšu písemky z biologie a fyziky. Nechci to přivolat, ale možná to bude horší, než můj první start v extralize. (směje se)