Black Volley Beskydy-Lvi Praha 1:3 (27:29, 25:22, 16:25, 21:25)
Rozhodčí: Marschner, Velinov. Diváci: 354. Beskydy: Danylov, Mišek, Koloušek, Guimaraes, Perry, Benda, libera Míček a Krejčíček. Střídali Hilšer, Sztolarik, Klimeš, Malík, Mečiar, Přibyl. Trenér Provazník. Lvi: Vodička, Tibitanzl, Thiel, Estrada, Černý, Kollátor, libera Moník a Tláskal. Střídali McCarthy, Krča, Janouch. Trenér Barrial.

Obhájci titulu soupeře pro play-off zatím neznají. Jisté je, že čtvrtfinále zahájí ve čtvrtek 14. března v Unyp areně a na druhé straně sítě bude stát někdo z trojlístku Brno, Beskydy nebo Benátky.

Trenér Lvů Juan Manuel Barrial dal v Ostravě šanci celé lavičce. První set získali Pražané v těsné koncovce (29:27), druhý v ní ztratili (22:25) a v dalších už hře dominovali (25:16 a 25:21). „Šlo o velmi náročný zápas. Beskydy teď jely na vítězné vlně, vždyť vyhrály Český pohár,“ vzpomenul Barrial senzační tažení Severomoravanů, které v semifinále odnesli i Lvi. „Zejména v koncovce druhého setu to bylo těžké, udělali jsme totiž několik chyb v útoku. Od třetí sady jsme stále vedli a utkání už pro nás bylo snadné,“ dodal kouč.

Jeho svěřenci mají nyní jedenáct dní na přípravu na čtvrtfinále. Během nich budou jistě sledovat vývoj předkol mezi Odolenou Vodou a Benátkami respektive Brnem a Beskydy. Nejpozději v pondělí 11. března poznají jméno soupeře. „Žádné speciální přání nemám,“ uvedl Jakub Janouch, kapitán Lvů. „Jsme první a tím jsme si na sebe upletli bič. Musíme porazit každého. Začneme doma, rozhodující zápas bychom hráli také doma. Všechno nám hraje do karet. Bude jen na nás, jak se s tím popereme,“ zakončil.