Tenhle výsledek fanoušky volejbalu překvapí. Při jeho hlubším zkoumání ovšem zjistí, že se v Kounicově ulici hrál docela vyrovnaný zápas. V prvním setu Brňané utekli hráčům z metropole o tři balony (25:22), další dva skončily „po limitu“ 30:28. „Je to porážka, jako každá jiná,“ nehledal výmluvy trenér Lvů Tomáš Pomr. „Vývoj sice byl vyrovnaný, ale v rozhodujících fázích udělalo Brno daleko méně chyb,“ popisoval.

Když už se na straně domácí družiny nějaké to nedorozumění vyskytlo… „My kontrovali ještě větším. Třeba jsme byli v síti a pomohli tak soupeři k bodu,“ uvedl Pomr. Dlužno dodat, že měl v rukávu pořádný argument pro nepřesvědčivý vstup do soutěže – výpadek v přípravě. Jeho tým totiž vyřadila na deset dní „covidová aférka“. „Ano, nejistota a nesehranost byla na některých hráčích znát. O tom jsem ale vůbec nechtěl mluvit,“ připustil kouč až po přímém dotazu novinářů.

„Mrzí mě jiné věci. Třeba to, že jsme koncovku ani jednoho setu nezlomili. Kdyby se to povedlo, vývoj zápasu mohl být opačný,“ argumentoval. Nespokojený byl především s podáním. „V první polovině utkání nám vyloženě nešlo. Tím jsme si situaci v obraně zkomplikovali.“

Brňané šli do duelu v pozici outsiderů, která jim zřetelně seděla. Na jejich straně zářili především Martin Licek a Vít Jakubec. „Hráli s čistou hlavou a na totální riziko. Byli agresivnější a logicky i úspěšnější,“ ocenil Pomr.

Na palubovku vyslal všechny čtyři posily. Hodnotit je však nechtěl. „Utkání jim posloužilo k tomu, aby se seznámili s úrovní české extraligy. Ověřili si, že žádný míč není jednoduchý.“

Na závěr pražský kouč ještě vyzdvihl atmosféru klání, kterou prý ani covid-19 nepokazil. „Fanoušci měli sice roušky, ale slyšet byli pořádně. Věřím, že bude podobná vřava i za týden v UNYP areně.“

Tím volně přešel k zápasu Lvů se Zlínem. Na Podvinném mlýnu se bude hrát v neděli od 18 hodin. „A my prostě zvítězíme,“ doplnil Pomr.

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 3:0 (25:22, 30:28, 30:28)
Lvi: Nedeljkovič, Janouch, Skakič, Král, Mihajlovič, Smith, libera: Ježek, Havlas. Střídali: Pliasetskyi, Svoboda, Toman. Trenér: Pomr.