Jakube, můžete se vůbec dva dny po Lize mistrů těšit na extraligu?
Na zápasy, které jsou vyhrocené, se vždycky těším. A takové s Kladnem pokaždé jsou. Věděli jsme, že Orli ještě neprohráli, takže jde o moc důležité body. Navíc u nich v hale, prostě paráda.

Jak probíhala příprava? Stihli jste po těžkém střetnutí s Civitanovou zregenerovat?
Měli jsme v plánu posilovnu, ale do ní jsme nakonec nešli. Trenéři viděli, že jsme unavení. Lehce jsme trénovali, imitovali jsme kladenskou hru a tradičně přišla řada i na video. Zregenerovat jsme asi dokázali, když jsme vyhráli.

Orli Kladno - Lvi Praha 1:3 (23:25, 31:29, 29:25, 20:25)
Rozhodčí: Grabovský, Možnár. Diváci: 671. Orli: Seppanen, Zajíček, Platačs, Goncalves, Graham, Neves, libero Fernández. Střídali: Imamura, Čeketa, Hýský. Trenér Josserand. Lvi: Madsen, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Vodička, Kollátor, Estrada. Trenér Barrial.

Co rozhodlo utkání?
To, že jsme se po smolně prohraném druhém setu, po němž jsme byli psychicky dole, dokázali vrátit ke své hře. Pomohl nám příchod Eliana (Estrady), který uhrál pár těžkých balonů.

Během duelu jste často střídali smečaře. Bylo to pro vás složité?
Asi jako pro každého nahrávače. Elian s námi ještě pořádně nehrál, ale z tréninku už vím, jaké balony potřebuje. Je jen na mně, jak mu vyhovím. Samozřejmě jde o týmový sport a on zase vyhoví mně. Dnes jsme zkrátka trochu hledali druhého útočníka ke Caseymu (Schoutenovi). Stal se jím Elian, příště to může být někdo jiný.

Třeba už ve čtvrtek, kdy vás od 18 hodin čeká v Unyp areně repríza loňského finále s Českými Budějovicemi. Co od ní čekáte?
Pokračujeme v těžkém programu. Doufám, že budeme hrát odvážně od servisu k obraně. Ta nám většinou funguje, i když na Kladně trochu vrzala. Například já jsem nečapl pořádný balon. Očekávám vyrovnané a zdravě vyhrocené utkání a věřím, že přijde stejný počet diváků, jako na Civitanovu.

Spoluautorka: Marie Trlicová