„S odstupem vnímám stříbro jako veliký úspěch a naplnění toho, že to myslíme vážně. Hráli jsme s velkou částí zahraničních hráčů, což je dobrý základní kámen k tomu, aby se s námi počítalo jako se silným klubem a v dalších letech se prosadili i naši mladíci,“ říká Tomáš Janeček, šéf klubu a jeho hlavní mecenáš.

Pro splnění zlatého úkolu si vedení Pražanů vybralo argentinského kouče Juana Manuela Barriala.

„Bude velmi přínosné, pokud budeme mít ve svém středu někoho, kdo je napojený na zahraničí. Tím se nám rozšíří možnosti a budeme mít přímé vztahy na další hráče. Zároveň získáme know-how od dalších zkušených lidí, což nás obohatí,“ vysvětloval tento revoluční krok Janeček.Argentinský kouč se na novou výzvu těší. „Mentalita hráčů je všude stejná, všichni chtějí vyhrávat, to je to hlavní. Důležité je, že se hráči chtějí neustále zlepšovat. Domluvili jsme se s Tomášem rychle, cítil jsem jeho vášeň pro volejbal,“ dodal.

Svátkem pro Lvy i jejich fanoušky bude účast v evropském poháru CEV. V osmifinále této soutěže se totiž utkají s Piacenzou, týmem plným světových volejbalových hvězd.

„Nebudeme mít co ztratit. Budou to pro nás velké dny. Na italské půdě se nehraje každý rok,“ těší se opora Lvů Jakub Janouch.

Tyto zápasy ale přijdou na řadu až v listopadu, nová extraligová sezona se rozjede tuto neděli, Lvi doma přivítají Odolenu Vodu.Také letos se mohou fanoušci těšit na doprovodný program včetně populárních patronů zápasu pocházejících ze sportovního, kulturního či byznys světa. Ti na závěr klání dekorují MVP na základě dat a výpočtů matematické aplikace SmartVolley. „Tento model se osvědčil. Loni pro nás bylo ctí uvítat olympioniky kalibru Lukáše Rohana, Petra Fryd-rycha nebo Elišky Březinové. Vážíme si toho, že svá jména spojili s naším klubem,“ poděkoval David Nejedlý, tiskový mluvčí Lvů.