Přitom ve Velké jarní ceně Rabbit na 1600 metrů mělo dojít k souboji titánů. Za sedm milionů koupený Blue Coral ani Another True Story, který stál 1,8 milionu, ale nevyhráli. Cílem první prolétl Lord Silvano, na kterého se přijímaly sázky v kurzu 12:1, v sedle s žokejem Jiřím Chaloupkou.

Tříletý hnědák ze stáje CK Martin Tour šokoval diváky i sázející, nikoli však svého trenéra Michala Liska. „O tom jsou dostihy. Stát se může všechno. Jeho otec Silvano zvítězil v Bratislavě, tak proč by jeho syn nemohl vyhrát v Praze?“ ušklíbl se Lisek.

Lord Silvano má výborný charakter. Je prý velkým bojovníkem a byl výborně ježděn. „Kdybych nevěřil ve výhru, tak jsem ho do dostihu vůbec neposlal,“ řekl Lisek.

„ Udělal jsem si svoje tempo, byl to dostih podle mých představ. Je to jeden z mých největších úspěchů,“ pochvaloval si v cíli vítězný žokej Chaloupka.

Druhý v dostihu skončil favorizovvaný Another True Story s žokejem Radkem Koplíkem. Třetí doběhl největší outsider dostihu Shaman s žokejem Václavem Janáčkem.

Blue Coral, dovezený z Irska, měl problémy u startovních boxů. Tam do něj kopl vedle stojící Pate. „Podrazil Blue Coralovi nohy a ten se zranil, když vstával. Má něco se zády a žokejové říkali, že to mohlo skončit i daleko hůře,“ reagoval majitel koně Jiří Charvát.

Favorit docválal, zřejmě se zablokovanými zády, sedmý. „Nemohl pořádně cválat,“ všiml si trenér Josef Váňa.