Paddock Czech Bowl se uskuteční 20. července v Ostravě a vítězem bude tým, který na titul čeká více než deset let. V letošním roce chybí suverén poslední dekády Prague Black Panthers.

Nejstarší český klub Prague Lions čeká na titul od roku 2006. Proti Vysočině Gladiators byl v pátečním utkání favoritem. Quarterback Michael Hayes rozdával přesné přihrávky svým spoluhráčům, rozhodující náskok si Lions vybudovali na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy si dva touchdowny připsal Archie Stevens. Gladiators dokázali reagovat a touchdown si připsal David Calta po daleké nahrávce Reggieho Langforda. Lions si však pohlídali závěr zápasu a zvítězili 42:20.

„Klobouk dolů před Vysočinou, jako nováček ligy mají velkou budoucnost. Museli jsme hodně bojovat, protože jsme na některých pozicích měli zraněné klíčové hráče,“ prohlásil Zach Harrod, hlavní trenér Prague Lions, kteří získali celkem čtyři tituly. Ten poslední v roce v roce 2006.

O svůj druhý titul v Paddock Lize bude bojovat Ostrava Steelers. V sobotním semifinálovém duelu se dařilo favorizovaným hráčům v útoku, za začátku si připsali dva touchdowny. Jenže Pardubicím se podařilo snížit na 8:13 před prvním poločasem. Ten druhý už byl v režii domácích. Pardubický quarterback Raymond Catapano byl viditelně ovlivněn zraněním kotníku a jindy produktivní útok byl tak utlumen.

Tři touchdowny Steelers doplněný kopem za tři body rozhodlo o vítězství Steelers 35:15 a zajištění třetí účasti ve finále v řadě. „Začali jsme dobře, ale pak jsme je vlastními chybami vrátili do zápasu,” tvrdil hrající trenér Ostravy Garrett Griffeth. Na titul ale čekají Steelers od roku 1997. „Vyhrát semifinále není pro tento tým nic nového. Nepřišli jsme vyhrát semifinále, přišli jsme vyhrát titul a kluci si to dobře uvědomují,” uzavřel trenér Griffeth.