V Praze 5 nepůjde o oficiální olympijský park jako na Lipně a v dalších městech. „Nebudeme používat olympijskou symboliku. Místo vlajek s kruhy budeme používat brazilské," vysvětlil Martin Dvořák z pořadatelské společnosti Sport Group.

Program začne v pondělí 

„Tuším, že v Praze je to akce ojedinělá, žádné takové se nechystají," uvedl místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold (ODS). Program začne v pondělí 8. srpna a skončí za dva týdny. Každý den bude od 15.00 do 22.00.

Cílem akce je kromě společného fandění českým sportovcům také prezentace sportovních klubů, které působí na území městské části a případný nábor nových členů. Lidé si budou moci vyzkoušet například golf či rugby, k dispozici bude také přilehlý skatepark, laserová střelnice nebo horolezecká stěna.

Kromě Prahy i v dalších městech

Už v pátek se fanouškům otevřou oficiální olympijské parky, z nichž největší bude u vodní nádrže Lipno. Lidé si tam budou moci vyzkoušet olympijské sporty včetně vodních.

Náklady se odhadují na asi 60 milionů korun. Další budou také v Plzni, Pardubicích nebo Ostravě, kde bude program spojený i s mistrovstvím světa v hasičském sportu.

Čtěte také: Markéta Sluková: Jaká místa mám v Praze ráda