Třiadvacetiletá Bartyová se stala první australskou semifinalistkou po 36 letech a v boji o finále se střetne s Američankou Sofií Keninovou. Turnajová čtrnáctka v prvním čtvrtfinále porazila Ons Džabúrovou z Tunisu dvakrát 6:4.

Česko má jistou finalistku čtyřhry žen. V semifinále se střetnou nejvýše nasazené Barbora Strýcová v páru s tchaj-wanskou spoluhráčkou Sie Šu-wej s turnajovými čtyřkami Barborou Krejčíkovou a Kateřinou Siniakovou.

Utkání dvojnásobné vítězky Wimbledonu Kvitové s Bartyovou rozhodla hodinu a sedm minut dlouhá první sada. Češka hrála na hranici rizika, snažila se pálit vítězné údery a dostávala soupeřku pod tlak. Využila ale jen jeden z devíti brejkbolů, přičemž pět z nich měla za stavu 3:3, kdy vedla při podání Australanky 40:0.

Úvodní set tak dospěl do tie-breaku a Kvitová měla za stavu 6:5 setbol. Bartyová ho ale při svém podání odvrátila a sama svůj setbol využila.

Ve druhém setu už Kvitová odpadla. Rychle s pestře hrající Bartyovou, která se skvěle bránila a hrála dlouhé míče, prohrávala 0:4. Snížila na 2:4, ale po dvojchybě znovu přišla o podání a Bartyová zápas ukončila esem.