HC Dukla Praha – SPE Strovolos 32:15 a 26:20, 3. kolo Vyzývacího poháruBranky Dukly: Mubenzem 9, Kastner 8, Šůstek 7, Brabec 5, Kotrč 5, Jeníček 5, Sviták 4, Březina 3, Reichl 3, Šimůnek 3, Syřínek 3, Hlavatý 2, Bělohlav 1.

Jakube, co jste při úvodním hvizdu utkání s Kypřany věděli o jejich kvalitách?

Pomalu nic. Měli jsme pouze zprávy, že dva jejich hráči nastupují v národním týmu, jsou ale zraněni a nepřijedou. Mají odehrané tři zápasy a všechny prohráli.

Dá se říci, že výkon Kypřanů odpovídal očekáváním?

Ano, vyšší kvalita stála jasně na naší straně. První utkání to potvrdilo a druhé už bylo jen o tom, o kolik vyhrajeme. Už jsme nepředvedli takové nasazení, všechno bylo uvolněné.

O jaké příčky by v Česku bojoval Strovolos?

Bojoval by o záchranu v extralize.

Jak jste vnímali atmosféru?

Pozitivně, do Edenu přišlo nečekaně mnoho lidí. Fandily nám děti z Dukly, ale i Chrudimi. Po zápase hrály slávistky interligu, tedy i příznivci červenobílých. Tolik lidí by se do ruzyňské haly nevešlo.

Šel jste se také podívat na vystoupení červenobílých?

Ano, za Slavii hraje moje partnerka, stejně tak mají v týmu přítelkyně i někteří moji spoluhráči. Tedy jsme zůstali fandit.

Co jste říkal výkonu Slavie s Pískem (výhra 42:24)?

Holky hrály proti týmu ze spodku tabulky, samy jsou druhé. Výkon i výsledek tomu odpovídal.

Bylo složité motivovat se do pohárové odvety, ve chvíli, kdy jste vedli o sedmnáct branek?

Pořád šlo o evropské poháry a před námi bylo šedesát minut. Věděli jsme ale, že pokud k němu přistoupíme dobře, půjde pouze o formalitu. Pozitivní bylo i to, že mohli dostat příležitost všichni hráči kádru. Zátěž se rozložila.

Výkon dle představ?

Chvíli se skóre tahalo, což bylo způsobeno naší nekoncentrovaností. Brzy jsme se ale utrhli a dohráli utkání v naprosté pohodě.

Nebáli jste se zranění?

Podobné obavy máte vždycky, v takovém utkání by ale bylo zranění vážně zbytečné. Je lepší nějaký souboj vypustit, než oslabit tým na dlouhou dobu. Stejně tak jsme nechtěli, aby někdo dostal přímou červenou kartu a v dalším kole nemohl hrát.

Bylo dvojutkání, které jste vyhráli o 23 branek, přínosné?

Každý zápas evropského poháru je přínosný. Poznáte jinou házenou. Jsme mladí, zkušenosti potřebujeme. Pozitivní byla série už jenom po psychické stránce. Kdo nehrál evropské poháry, nepochopí, tlak je veliký a my ho bez problémů ustáli.

'Série pravdy'Dříve než se házenkáři Dukly představí 13. prosince na palubovce Kopřivnice, užijí si doslova vražedný los. V neděli 29. listopadu se představí v Karviné, sobotu na to přivítají doma vedoucí Hranice, aby vše zakončili ve středu 9. prosince dohrávkou 11. kola v Lovosicích, tedy na hřišti týmu, který je loni vyřadil ve čtvrtfinále play-off.

Cítíte se v dobrém rozpoložení před duely v Karviné, Hranicemi a Lovosicemi?

Těžký trojlístek, na druhou stranu máme nahrané body. Po minulém kole jsme vedli tabulku. Jedeme dvakrát ven, pokud bychom tam získali dva body, bylo by to super. Samozřejmě budeme ale usilovat o čtyři. No a doma musíme zvítězit, tím spíš, že jsme tam ztratili už díky remíze s Plzní.

S Karvinou jste letos už hráli, doma ji porazili 25:20. Poté ale vyměnila trenéry, Bartošic vystřídal Hudečka. Půjde o jiný tým?

O trochu jiný tým půjde, přeci jen už je odehráno dost kol. Soupeři poslední zápas doma s Hranicemi prohráli, což je pro nás nepříjemné. Mají málo bodů, nemohou si dovolit příliš prohrávat.

Co očekáváte od Karviné?

Důležité pro soupeře je, že se jim uzdravil Hanisch, který vyztužil obranu. Tu budou mít po jeho návratu ještě tvrdší. Šikovný je Frančík na křídle, nesmíme zapomenout na Veřmiřovského, který dovede z dálky nastřílet spoustu branek. V poslední době se příliš nedařilo Skrobičovi, Plzeň ale porazil v podstatě on.

Aby se týden na to hrálo v Ruzyni s Hranicemi o první místo, potřebujete v Karviné vyhrát.

Ano, na druhou stranu je docela jedno, jestli teď hrajeme o první místo. Pokud o ně budeme bojovat v červnu, budu mluvit docela jinak.

Hranice jsou mužstvem, které vám doma vcelku vyhovuje. Souhlasíte?

Ano, jiné je to v Hranicích, kde jsme až na loňský zápas o páté až osmé místo, který nic neřešil, dlouho nevyhráli. Doma s nimi ale ztrácíme jen výjimečně.

Těšíte se na čtyřiačtyřicetiletého gólmana Kučerku?

Popravdě moc ne, zkušenosti jsou pro brankáře nenahraditelné a on jich má z Francie požehnaně. I když bychom si s ním měli poradit.

Na závěr 'série pravdy' se podíváte do Lovosic. Je ve vás stále loňská čtvrtfinálová porážka s tímto soupeřem?

To víte, že nás vypadnutí ještě štve. Nicméně je nová sezona, nemá cenu vzpomínat. Letos chceme vše odčinit a dojít daleko dál.

Malá rekapitulace. Dva venkovní duely, jeden domácí. Úkolem jsou čtyři body?

Úkolem je šest bodů, spokojenost by ale vládla asi i se čtyřmi.