Dvaatřicetiletý cyklista se už v březnu představil v tradičním jihoafrickém závodě dvojic Cape Epic a se švýcarským veteránem Christophem Sauserem vyválčili druhé místo. „Umístění bylo super, jelikož Christoph dva roky pořádně nezávodil," podotkl olympijský vítěz z Londýna s tím, že vítězové z let 2013 a 2015 při svém třetím společném startu poprvé nevyhráli.

O uplynulém víkendu jezdil člen továrního týmu Specialized Racing v domácím terénu. V prvním dílu seriálu Kolo pro život Trans Brdy skončil v sobotu těsně druhý a v druhém pokračování Českého poháru horských kol v Praze v neděli o vteřinu vyhrál.


Bude nová disciplína oživením? 

„Byl to náročný program. V Brdech bylo kolem nuly, jelo se v dešti a bahnu. Bral jsem to jako kvalitní trénink. Všechno směrujeme k Novému Městu, ale ještě mě čeká dost práce," zmínil podnik elitního seriálu, který se v areálu Vysočina Areny uskuteční 19. až 21. května.

Tam se držitel celé řady medailí z evropských a světových šampionátů kromě tradičního vystoupení v cross-country postaví na start zatím ještě exhibičního klání – short tracku. Ten by se měl časem dostat do oficiálního programu bikových akcí.

„Jedná se o sprinterský závod na snadnější trati a neměl by trvat víc než hodinu. Mně se myšlenka, abychom jezdili víc disciplín, líbí. Přijedeme na šampionát a máme jen jednu šanci. Naproti tomu třeba biatlonisté jedou na jednom vrcholném podniku snad čtyřikrát. Cyklistiku by větší rozmanitost a všestrannost jezdců oživila," přemítal rodák z Ústí nad Orlicí.

Odrazový můstek pro Tokio 

S ohledem na začátek nového olympijského cyklu považuje Jaroslav Kulhavý letošní sezonu za relativně odpočinkovou. „Sice se nejspíš představím na všech velkých závodech, ale některé míň významné pojmu tréninkově. Nechci tolik cestovat a zaměřím se i na program, na nějž mi dřív nezbýval čas. V zimě si chci vyzkoušet snowbike a skialpinismus," prozradil.

„A to by mohl být dobrý odrazový můstek k tomu, aby to na hrách v Tokiu dopadlo slušně," pokračoval závodník hájící i barvy Dukly Praha a dodal, že se stále nevzdává myšlenky, aby se prosadil i na silnici. „Horská kola budou pro mě dál to hlavní. Kdyby se ale naskytla šance, abych jel například závod kategorie WorldTour, tak bych tím nepohrdl. Musel bych ale získat místo v odpovídající silniční stáji. Pro letošek to ale nepřipadá v úvahu. Potřebuji dobít baterky," dodal.