V okolí Hostivařské přehrady tehdy v tropickém žáru nadcházejícího léta nečekaně prohrál mistrovský souboj s bývalým brněnským veslařem Karlem Zadákem. Teď spolu odjeli většinu trati na biku v drsných srázech Chuchelského háje. „Nikdy jsem tam nebyl, jel jsem na blint,“ přiznal. Ale hned v depu Kubíček vyrazil, jako kdyby ho pronásledovalo vosí hejno. „Už jsem musel běžet tak rychle, jak jsem zvyklý, jak potřebuju,“ vysvětloval po rekordním 13. triumfu kariéry. Vinou zácpy na Jižní spojce málem nestihl start.

Jak se mu podařilo navrátit staré časy?

„Program letošní sezony je vystavěn k podzimnímu vrcholu na mistrovství světa na Havaji. Jen tam se počítá pořádný úspěch,“ vysvětluje. Kubíček pochází z Chodova, tři roky působil v pražské Dukle, teď žije s přítelkyní bikerkou Bárou Radovou v Liberci. Od počátku patří mezi všestranné borce. Prosazoval se v duatlonu, pak se připravoval spolu s olympijským medailistou Řehulou na olympijské tratě, teď dává přednost Xteře. Sportováním se uživí, dostane materiál i finance na cesty. „Jsem svobodný a baví mě to tak,“ říká. „Sponzoři mi nechávají volný výběr závodů. Jen chtějí, abych byl vidět,“ vysvětluje.

Teď hájí barvy týmu Specialized 69, podporují ho i mezinárodní značky Red Bull a Nike. „Za českou Nike poběžím Dolomiten mana,“ těší se na prestižní extrémní štafetu v Alpách. „Těžký běh do kopce je proměskvělý trénink.“ Proto už okusil minulý víkend českou verzi Adrenalin cupu s cílem na Lysé hoře. Jeho soupeř z Xterry Zadák tam jel v jiné štafetě na kole.Komu to víc prospělo? „Asi stejně. Já běžel okolo hodiny dvacet, on jel na kole včetně sjezdů hodinu čtyřicet,“ usmívá se Kubíček. Před tím ještě stihl start na evropském šampionátu v duatlonu v Edinburgu. „Nádherná atmosféra, jenže jsem vinou defektu na kole musel zabalit,“ krčí rameny. „Ale až když překonáš těžký věci, můžeš dosáhnout něčeho velkýho,“ tvrdí Kubíček odhodlaně.