Klíčovou přípravu před mistrovstvím světa si nemohla vynachválit jednička národního týmu Lukáš Krpálek, který letos přestoupil do nejtěžší kategorie „Musím říct, že jsme se měli absolutně super. Váha mi krásně stoupala nahoru, teď jsem na sto sedmnácti kilech,“ prozradil olympijský vítěz po návratu z kempu v Japonsku. Soustředění na univerzitě Nihon bylo zaměřené především na těžké váhy. Judisté nižších hmotnostních kategorií působí na vysoké škole Tokai vzdálené asi dvě hodiny cesty.

Krpálka trápily potíže se zády 

„Univerzity jsme střídali. Dá se říct, že jeden den jsme trénovali právě na téhle univerzitě a druhý den na Nihonu,“ popsal organizaci kempu Krpálek. „Bydleli jsme přímo na Kodokanu, odkud jsme na univerzitu dojížděli tři čtvrtě hodiny. Letos jsme zvolili právě Nihon, což pro mě bylo lepší, protože jsem tam měl víc sparingů.“

Atraktivním a nejčastějším soupeřem šampiona z Ria byl domácí olympijský finalista Hisajoši Harasawa. „Proti sobě jsem měl spoustu dalších lidí z japonského nároďáku,“ poznamenal Krpálek, jehož i na soustředění trápily tradiční potíže se zády.

Japonskou kuchyni absolutně miluje

„Zdravotně jsem snad už v pořádku, i když před několika dny jsem se kvůli zádům nemohl ani narovnat. Ale vzal jsem si prášky na uvolnění svalů a snažil se cvičit. Doufám, že to bude dobré,“ přál si závodník USK Praha.

Chuť a dobrou náladu mu ale zlepšovaly japonské pochoutky, díky nimž mohl úspěšně zapracovat na zvýšení hmotnosti. „Japonskou kuchyni absolutně miluju. Hrozně rád si zajdu na suši do různých tamních restaurací. Jednu z nich mám oblíbenou, tam jsem chodil na jídlo pořád,“ svěřil se.

Judistická reprezentace se po návratu z východní Asie chystá na Evropský pohár do Běloruska, což bude další přípravná akce směrem k mistrovství světa, které se na přelomu srpna a září uskuteční v Budapešti. To bude pro Lukáše Krpálka rovněž premiérou v nejtěžší hmotnostní kategorii. V Bělorusku ovšem zápasit nebude. Pobyt ale využije k další přípravě.