Zároveň se stal dvacátým sportovcem a zařadil se tak po bok legend jako byli manželé Zátopkovi, Josef Masopust, Věra Čáslavská nebo hvězd současné generace Barbory Špotákové, Ester Ledecké, Adama Ondry, Gabriely Koukalové, Petra Čecha a dalších.

„Je to pro mě velká čest, že jsem se dostal do takové vybrané společnosti,“ říkal devětadvacetiletý Lukáš Krpálek, jemuž při sázení „asistovala“ dvouletá dcerka Marjánka, která spolu s tatínkem zasazený stromek pokropila z konvičky.

Zástupci Kořenů osobností mu vybrali ne náhodou kryptomerii japonskou. Jedná se o stálezelený jehličnan dorůstající do výšky 70 metrů a dožívající se několik stovek let. V Japonsku je součástí hospodářských lesů, ale roste i v okolí tamních klášterů.

„Těší mě, že jsem spjatý se stromem ze země vycházejícího slunce. V Japonsku často trénuju, je to pomalu můj druhý domov,“ poznamenal slavný judista.

Zároveň přiznal, že několik japonských rostlin už vysadil doma na zahradě. „Tenhle by se tam hodil, ale už na něj nemám místo. Proto jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost a mohl zasadit kryptomerii japonskou tady.“