„Je zajímavé, že jak v Dukle, tak v Lovosicích najdeme nejvýraznější osobnosti na levém křídle," říká bývalý český reprezentant, který ve své bohaté kariéře oblékl například dres Chambéry Karel Nocar.

„Lovosický Jirka Motl je nejlepším střelcem svého týmu, Milan Kotrč by se jím asi stal, pokud by ho nezastavilo zranění," pokračuje expert.

„Jirka rád alternuje na dalších postech, Milan si zaběhne na levou spojku. Oba jsou velmi platní v obraně. Pokud budou fit, půjde o klíčové postavy série," myslí si Nocar. Co ale nastane v době střídání?

„Více zkušeností nasbíral Miloslav Sýkora. Jan Petružela hrál jen v době Kotrčova zranění. Protřelejšího náhradníka mají Lovosice," nezastírá uznávaný odborník a už srovnává pravá křídla.

„Nejvýraznější postavou je lovosický Tomáš Hes. Vyrovnanější dvojici má ovšem Dukla v osobách Štěpána Jeníčka a Jakuba Kastnera. Oba dva jsou platnější než Lukáš Malý, který asi moc prostoru nedostane," dodává Nocar.

Čtěte také: Pivoti jsou důležití. Sérii Dukly s Lovosicemi ale nerozhodnou

Kotrč: Lovosice? Bouřlivá kulisa, kvalitní protihráči, ideál

close MILAN KOTRČ. zoom_in Kdy se Dukla dostala v letošní sezoně do největších problémů? Ve chvíli, kdy jí scházelo levé křídlo Milan Kotrč. V té době například prohrála dvakrát s Lovosicemi, s týmem, který Kotrč dokázal porážet.

Milane, expert Deníku Karel Nocar považuje duo křídel Kotrč a Motl za největší osobnosti Dukly a Lovosic. Souhlasíte?
Pokud to vezmu optikou Lovosic, souhlasím. U nás je odpovědnost rozdělena mezi více hráčů.

Jaké jsou vaše vztahy s reprezentačním konkurentem na levém křídle Jiřím Motlem?
S Jirkou máme dobré vztahy, na srazech se bavíme naprosto bez problémů. Žádná rivalita mezi námi není.

Na hřišti se ale nepotkáte, spíše s Hesem a Malým. Jací to jsou hráči?
Dobří, výborně rychlostně vybavení. Budu se ale opakovat, nevnímám, proti komu nastupuji. Soustředím se na svůj výkon.

Opět použiji názor Karla Nocara. Nejlepším pravým křídlem je Hes, Dukla má ale vyrovnanější dvojici. Co vy na to?
Je naší výhodou, že jsou Štěpán Jeníček a Kuba Kastner tak vyrovnaní. Myslím, že si oba zaslouží pochvalu, sice mi nepřísluší je hodnotit, ale já to řeknu. V Lovosicích je Hes dominantní jednička. Malý tak moc nehraje, spíš v béčku, což by mohla být naše výhoda. Střídat se v play-off musí.

V Dukle je stejná situace na vaší straně hřiště. Pustíte na plac bez obav Jana Petruželu?
Samozřejmě, že ano. S Honzou fungujeme jako dvojice, podporujeme se, pomáháme si. Když jsem byl zraněný, zastoupil mě.

Apropo vaše zranění. Už jste stoprocentně v pořádku?
Mám odehraná dvě poslední kola základní části a ruka drží. Musím ji sice tejpovat, nijak výrazně ale nebolí a drží. To je hlavní.

Pojďme k vyhlídkám série. Jakým výsledkem dopadne?
Můj tip je 3:1 pro nás. Proto musíme vyhrát jednou v Lovosicích. Věřím tomu, že doma neprohrajeme a za stavu 0:2 naši soupeři doma jedno utkání ztratí. Já si na Lovosice věřím.

Váš oblíbený soupeř? Jednu dobu jste Severočechům sázel jednu rozhodující branku za druhou.
Z mého pohledu ideální soupeř. Pro nás takové malé derby. A v derby se vždycky vyhecujete. Osobně mám na Lovosice dobré vzpomínku už z dob, kdy jsme proti sobě hráli finále, po kterém jsme se radovali my. Bouřlivá kulisa, kvalitní protihráči, ideál.

Co bude rozhodující pro vývoj série?
Bojovnost, výhoda domácího prostředí, jež hraje v play-off obrovskou roli, a také trocha házenkářského štěstíčka, které musíte mít na své straně vždycky.

Motl: Šanci máme padesátiprocentní

close JIŘÍ MOTL. zoom_in Projděme si prosím některé letošní údaje. Jiří Motl, účastník mistrovství světa v Kataru, autor 127 branek v základní části extraligy, dalších 21 v Českém poháru. Pochybuje někdo, kdo je tahounem Lovosic?

Jiří, expert Deníku Karel Nocar považuje duo křídel Kotrč a Motl za největší osobnosti Dukly a Lovosic. Souhlasíte?
Souhlasím, jinak bychom oba dva nebyli vybráni do užšího kádru reprezentace.

Jak vnímáte svého významného konkurenta Milana Kotrče?
Pokud hraje Dukla s Lovosicemi, beru ho jako soupeře. Moc se spolu ale na hřišti nepotkáme. S Milanem se musí popasovat pravé křídlo. V reprezentaci jako spoluhráče. Žádné problémy spolu nemáme.

V křídelním prostoru se budete potkávat s dukelskou dvojicí Jeníček, Kastner. Kvalitní soupeři?
Nepochybně, začnu od Jeníčka, který se v extralize už otrkal a je pro Duklu platným členem. Kastner byl v poslední době zraněný, dlouho jsem ho neviděl hrát, proto si netroufnu říci, v jaké formě se představí.

Opět použiji názor Karla Nocara. Nejlepším pravým křídlem je Hes, Dukla má ale vyrovnanější dvojici. Co vy na to?
To už je po brankáři druhý post, kde vidí Karel Nocar slabinu v našem náhradníkovi. Já bych se ale Lukáše Malého zastal. Přestože toho v sezoně tolik neodehrál, jsem přesvědčený, že je post pravých křídel naprosto vyrovnaný a bude záležet na momentální formě hráčů.

Pro změnu mají prý Lovosice lepšího náhradníka na levém křídle.
Míla Sýkora mě v době zranění stoprocentně nahradil. Má teď výbornou formu, dává góly, věří si. Nejde už o žádného nováčka. Sezony v extralize se na něm pozitivně projevují.

Hovořil jste o zranění. Už jste v pořádku?
Ano, trénuji bez problémů, několik zápasů už jsem také odehrál.

Pojďme k vyhlídkám série. Jakým výsledkem dopadne?
V letošním ročníku jsme odehráli s Duklou samá vyrovnaná střetnutí. Dvakrát jsme ji porazili, shodou náhod v době, kdy nemohl hrát Milan Kotrč. Doma jsme s ní díky vlastní lehkovážnosti prohráli. Oba týmy dokázaly vyhrát na hřištích soupeřů… Proto vidím sérii jako vyrovnanou se šancemi padesát na padesát.

Někdo ale bude muset postoupit. Kdo to bude?
O tom může rozhodnout domácí prostředí. Pokud si v něm oba týmy udrží neporazitelnost, vyplývá z toho pátý zápas. My ale nechceme jít do lovosické haly za stavu 0:2, proto musíme na Dukle jednou zvítězit. Tipovat nebudu, věřím ale, že postoupíme my.

V pátek čtěte v Pražském deníku: spojkový řad Dukly a Lovosic, rozhovory s Davidem Šůstkem a Dominikem Mikou.