„Hráči Lovosic si ze začátku dobře hlídali naše dohrávky do křídel, stejně tak se nám nedařil přechod do rychlého útoku. Musím říct, že jsem se v podstatě do šancí ani nedostával,“ popisoval Milan Kotrč, který ani druhý poločas nezačal přesvědčivě, nýbrž nevydařenou střelou.

„Nemám problém v tom, že bych si po jedné střele nevěřil. Každý nepovedený pokus házím za hlavu,“ líčil Milan, kterého v samostatném náběhu vychytal skvělý gólman Lovosic Šálek.

„Když jsem se vracel do obrany, říkal jsem si, že to nevadí, brankař vytáhl skvělý zákrok, klobouk dolů před tím, jak proti nám chytal,“ pochválil protihráče.

„Nevím přesně, proč mi to tam následně začalo padat, i když bylo zřejmé, že soupeřům docházely síly. Najednou jsme mohli aplikovat naši hru na brejky a Lovosice přejeli,“ našel zlom hráč, jehož nezlomil ani ostrý zákrok na rozehrávače Dukly Martina Lehockého, který musel po utkání s otřesem mozku do nemocnice.

„Paradoxně nás Martinovo zranění povzbudilo, řekli jsme si, že body neztratíme a budeme hrát i za něj. Situace to byla nepříjemná, chtěli jsme Lovosicím jejich zákroky gólově vrátit,“ tvrdil křídelník, jenž se měl za chvíli stát „hrdinou“.

„Před rozhodující akcí jsme si říkali, že se v útoku udržíme co nejdéle a bod už nepustíme. Měli jsme dohodnutou určitou akci. Zahráli jsme jí, v žádném případě ale ne ideálně. Dohrálo se to až ke mně a vyšlo to,“ radoval se.

„S vývojem sezony jsme moc spokojení. Držíme se na vítězné vlně. Jsme rádi, že jsme už dvacet dva utkání neprohráli. To nám dodává síly. Prohrávat prostě nechceme,“ dodal Kotrč.

David Nejedlý