Už to nevypadalo s Kotlářkou vůbec dobře. Nejprve prohry s Arrows Ostrava, pak „nepřemožitelní" Draci Brno. Lonští vicemistři zavítali navíc do Olomouce, která v předchozím týdnu dvakrát porazila Hrochy Brno. Jenže Kotlářka ukázala svaly a nejvíce se činil Petr Síla, který zaznamenal trojmetový a dvojmetový odpal, celkem si připsal čtyři hity. V sobotních zápasech vyhráli pražští baseballisté nejprve 8:7 a poté 6:1. Tím se Kotlářka se posunula z předposledního místa na sedmé.

Skokani měli problém s obranou 

„Energie na lavičce od začátku zápasu byla mnohem lepší a byla cítit větší koncentrace a hlad po vítězství. Takové výhry jsme určitě potřebovali," dodal Michal Müller, manažer loňských finalistů. Ba co víc, Kotlářce se také rozházel Jan Novák, elitní nadhazovač. Proti Olomouci zaznamenal sedm strikeoutů. To Skokani měli naopak problémy s obranou. „Ta nás rozhodně nepodržela. Navíc jsme nebyli schopní udělat nic na pálce. S jedním bodem se nevyhrává," dodal Jakub Voják, hrající trenér Skokanů Olomouc. Kotlářka se v pátek představí na hřišti Olympie Blanska.

Vychladlé pálky

Nelehké soupeře měli Titáni, v pátek totiž bojovali na hřišti dvacetinásobných šampionů. Vzdorovat dokázali pouze v jedné směně a prohráli 0:10. To sobotní odveta na hřišti Tempa přinesla vyrovnanější utkání. Draci na kopec postavili Ondřeje Furka, jenž se vrátil z krátké anabáze v USA. Vydržel čtyři směny a domácím povolil pouze dva doběhy.

Víc však Draci svému soupeři nedali, naopak sami dokázali doběhnout pro body pětkrát. „Utkání bylo poplatné zimě, pálky jsme měli vychladlé. Na druhou stranu jsme udrželi koncentraci, hráli jsme solidně v obraně," dodal Arnošt Nesňal, manažer Draků Brno.

Eagles ukázali, že umí bojovat do konce 

Také krčské Eagles trápila na hřišti brněnských Hrochů zima. Úvodní duel ale Pražané vyhráli 7:4, zazářil Marek Chlup si připsal tři hity. Jestli se Hroši mohou na něco spolehnout, tak je to útok v poslední směně. Ten se projevil ve druhém utkání, když brněnský tým v závěru vyválčil rozhodující bod a zvítězil 4:3.

„Jsem spokojený, prohra mrzí, ale Eagles ukázali, že umí bojovat do konce. Chtěl bych vyzdvihnout všechny nadhazovače, nebylo jednoduché v tomto počasí bojovat. Line-up ještě nemá útočnou sílu, jakou bych potřeboval, věřím, že tohle všechno je příprava na play-off, kam chceme postoupit," hodnotil trenér Eagles Vladimír Chlup.

Army Day!

Právě Tempo a Eagles se utkají v sobotu v rámci Army Day. V něm Česká baseballová asociace bude vzdávat hold vojákům. Na zápas dorazí ministr obrany Martin Stropnický, který bude mít slavnostní nadhoz. Během dne si bude možné prohlídnout techniku vojenské police a dojde na slavností nástup vojáků. To vše v areálu Eagles na Krči. Baseballisté vyběhnou hrát v dresech armádní úpravy. Hlavní program na Krči začne od 12:30 v sobotu 29. dubna.