Výsledky 11. kola KB extraligyRC Slavia Praha – RC Sparta Praha 34:29 (15:12), na pětky 4:4
Body: Kolář 9, Mil. Jirman 5, Mich. Jirman 5, O. Maňák 5, Švorčík 5, Merxbauer 5 – Vokrouhlík 14, Benda 5, Sulamanidze 5, Paloidze 5.
RC Tatra Smíchov – RC Dragon Brno 41:15 (10:0), na pětky 7:3
Body: Černý 10, Procházka 10, Honner 6, Šimák 5, Rudolf 5, Kopřiva 5 – Richter 5, Burian 5, Zeman 5.
RC Mountfield Říčany – RC Praga Praha 3:28 (0:21), na pětky 0:3
Body: Kučera 3 – Čížek 13, J. Fuchs 5, Syrový 5, Backa 5.
RC JIMI Vyškov – TJ Sokol Mariánské Hory 70:6 (25:6), na pětky 11:0
Body: Jaroš 20, Kovář 12, Pantůček 10, Monček 6, Brtníček 5, Soural 5, Doležel 5, Fialka 5, Kovář 2 – Kloda 6.

Smíchovští, na podzim nenápadný štírek, na jaře tajfun, který už odfoukl Vyškov a o víkendu Dragon Brno 41:15.

Facku od Tatry dostal v prvním kole Vyškov (14:21). Proti Mariánským Horám sice zabral, vítězství 70:6 nad posledním týmem soutěže, ale nemůže být měřítkem. Play-off má nicméně jisté.

Zbývá tedy obsadit čtvrtou pozici. Nejblíže k ní mají sparťané, kteří sice prohráli derby na Slavii 29:34, ale díky čtyřem položeným pětkám i porážce o méně než sedm bodů, drží před červenobílými stále náskok.

 „Derby nabídlo pěkné ragby, padlo v něm hodně bodů, položila se řada pětek," začal pozitivně, přes porážku, která znamenala ztrátu putovního poháru Kostel, kouč rudých Antonín Brabec.

 „Bylo znát, že Slavia nastoupila v nejsilnější sestavě od dob, co vyhrála extraligu (2010). Vrátili se jí hráči, kteří působili v zahraničí, a stal se z ní těžký soupeř. To my nehráli v takové síle jako loni. Což ale do doby, než si vychováme nové Hrušky nebo Loutocké, nebudeme," pokračoval lodivod Sparty, poté se jal rozebírat konkrétní situace derby.

 „Přestože jsme čekali veliký tlak soupeře, většinu utkání jsme strávili na jeho půlce. Bohužel jsme ale nedokázali být tak nebezpeční jako oni. Pokud už Slavia zaútočila, položila," vysekl poklonu ofenzivě červenobílých muž, který díky bonusovým bodům mohl odjíždět z Edenu spokojený.

 „Každý bod se počítá. Je jasné, že nyní hrajeme o čtvrté až šesté, možná sedmé místo. Semifinále je pro nás velikým lákadlem. Stojíme na příčce, která ho zaručuje, a my se na ní chceme udržet. Máme náskok, je příjemné ho hájit," uvedl Brabec, jenž se na závěr zamyslel nad losem odvěkých rivalů.

 „My i Slavia hrajeme s Říčany a Tatrou. Podle mého názoru se o postupujícím do play-off rozhodne až v posledním kole. V něm hostíme Dragon Brno a Slavia právě Smíchov. To by mohlo být naší výhodou, stejně tak fakt, že hrajeme dvakrát doma, zatímco červenobílí pouze jednou. Nezatracoval bych ale ani Říčany a Dragon," dodal.

KB extraliga ragbistů

1. Praga 11 11 0 0 51
2. Tatra Smíchov 11 9 0 2 43
3. Vyškov 11 8 0 3 39
4. Sparta 11 4 0 7 24
5. Slavia 11 4 0 7 21
6. Říčany 11 3 0 8 15
7. Dragon Brno 11 3 0 8 14
8. Mariánské Hory 11 2 0 9 13
Mezi Spartou a Slavií, respektive Říčany a Dragonem, rozhodují body obdržené za čtyři položené pětky v zápase a za prohru o méně než sedm bodů.

Kdo do play-off?

RC Sparta Praha
12. kolo doma Říčany
13. kolo venku Tatra Smíchov
14. kolo doma Dragon Brno

RC Slavia Praha
12. kolo venku Mariánské Hory
13. kolo venku Říčany
14. kolo doma Tatra Smíchov

RC Mountfield Říčany
14. kolo venku Mariánské Hory

RC Dragon Brno
12. kolo doma Vyškov
13. kolo doma Mariánské Hory

Dvacet dvojky Michala Jirmana

close MICHAL JIRMAN. zoom_in Jeden týden zatracovaný, druhý hrdina. Doslova jako na emoční houpačce se musel cítit v minulých dnech slávista Michal Jirman. Svou obrovskou šanci na Pragovce neproměnil, proti Spartě ano. V obou případech svítilo před akcí na tabuli skóre 22:22, jen v Edenu se ale po ní objevila vedle dvojky šťastná sedmička.

Michale, v prvním jarním kole Slavia na Pragovce překvapila. Vás ale nejspíš utkání moc nerozveselilo?
Máte pravdu, promarnil jsem tam obrovskou šanci. Samozřejmě mě její neproměnění mrzelo. Hlavně proto, že jsme na vítězství měli, sami sebe pozitivně překvapili.

Vyčítal jste si dlouho inkriminovaný moment?
Ano, řešil jsem, co se stalo. Teď už mohu říci, že vím, co bylo špatně.

Prozradíte svůj závěr?
Moc jsem přemýšlel. Nevěděl jsem, jestli mám akci uhrát pomocí kopu, nebo sám dojít do pětkoviště.

To bylo za stavu 22:22 a nyní jste za stejného položil pětku. Náhoda?
Doufám, že je to náhoda. (směje se) Pětku se snažím dát vždycky, baví mě položit a vlastně kvůli tomu na hřišti jsem.

Napadlo vás poté, že jste odčinil chybu?
Takto jsem nepřemýšlel, spíš mě těšilo, že jsme se konečně dočkali vítězství pod novým trenérem. Vážně mě mrzelo, že se nám to nepovedlo v prvním jarním kole. Určitá nervozita je pryč. Netušili jsme, jestli jsme schopni zopakovat výkon z Pragovky, nyní už to víme.

Co přinesl mužstvu nový kouč Andy Chuter?
Naprosto nové prvky, které jsme do té doby neznali. Ukázal nám, že je ragby dřina, a to především na cvičišti. Takovou zimní přípravu, co jsme absolvovali, jsem ještě nezažil.

Můžete být konkrétní?
Jde o silové prvky. Tréninky nejsou zaměřené na dlouhé výběhy, poté výklusy, jaké jsme vždycky absolvovali. Jde o dvouhodinové intenzivní cvičení.

Červenobílí hlásí návraty. Které považujete za nejdůležitější?
Výborné je, že se nám pro jarní část vrátil Pepa Maňák, stejně tak jeho brácha Ondra, který nastoupil na podzim jednou. Těší mě i příchod mého bratra Milana. Všechno jsou to kvalitní hráči, kteří posilují tým nejenom fyzickou zdatností, ragbyovou schopností, ale hlavně mentálně. Hraje se vám jinak, pokud vedle vás nastupují hráči, kteří převyšují schopnostmi tři čtvrtiny soutěže.

Těšil jste se na setkání s bratrem Milanem? Navíc v červenobílém dresu?
Poté co bratr absolvoval operaci kolene, nebylo jisté, jestli si ještě zahraje. Teď se vrací a já věřím, že spolu odehrajeme ještě mnoho utkání a sezon.

Vraťme se k derby. V čem byla Slavia lepší?
Víc jsme chtěli. Vítězství jsme moc potřebovali, přáli si ho. Proto jsme zabrali a příkladně dřeli.

Jak vnímáte pozici v tabulce? K play-off chybí tři body.
Pohled na tabulku je dvousečný. Od semifinále jsme kousek, zároveň se na nás ale tlačí týmy zespodu. Všichni hledíme nahoru, ve hře je ovšem stále i sestup.