PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:0 (19,23,13)

Výhra Olympu, který nastoupil v netradiční sestavě i s Škrampalovou a Vašutovou v základní sestavě, se nerodila lehce. Zvláště ve druhém setu byla domácím Ostrava více než vyrovnaným soupeřem. Olympu chybělo nasazení, ale svým hráčským potenciálem své soupeřky předčil, když znovu neztratil ani set.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli, jak se říká bez ztráty kytičky,“ popisoval kouč vítězek Stanislav Mitáč.

„Koncovku prvního setu jsme dohráli dobrým servisem a následnými bodovými útoky. Druhá sada byl z naší strany horší, prohrávali jsme velkým rozdílem, který jsme ale v koncovce dohnali. V posledním dějství jsme byli lepší od začátku,“ líčil.

„Musím pochválit Kossányiovou, která se v útoku opakovaně drží nad čtyřicetiprocentní úspěšností. Dobře jsme blokovali, na přihrávce mě potěšila Dostálová,“ pochválil své svěřenkyně Mitáč.

Olymp: Halbichová, Kossányiová, Vašutová, Škrampalová, Vanžurová, Kallistová, Dostálová. Trenér Mitáč.

VK Modřanská Prostějov – Slavia Praha 3:0 (14,25,15)

Ani proti pražské Slavii se volejbalistky VK Modřanská Prostějov nevyhnuly částečnému trápení. V celkově jednoznačném duelu si vybraly slabou chvilku v první polovině druhého dějství, které zachraňovaly v dramatické koncovce. Povedlo se, takže vedoucí tým soutěže nadále vévodí tabulce s plným bodovým ziskem.

„Před utkáním jsme trochu spekulovali s únavou prostějovských hráček. Na druhou stranu jsme ale věděli, že mají dostatečně silný a široký kádr,“ tvrdil kouč Slavie Jiří Vojík.

„Prostějov utkání zvládl. Jsem rád, že jsme ale nebyli daleko od překvapení ve druhém setu, ve kterém jsme vedli už osm bodů a při dvou setbolech za stavu 24:22 měli zisk sady na dosah,“ pokračoval.

„Bohužel následovaly naše dvě chyby, které přinesly obrat. Pak už nás domácí hráčky jasně přehrály,“ uznal Vojík.

Slavia: Smutná, Mezerová, Votrubcová, Vinecká, Neumannová, Suchoňová, Steinerová, Caithamlová, Brožková. Trenér Vojík.

David Nejedlý