Tribuny na stadionech i klandry vedle hřišť budou leckde prázdné… „Radši bych zápasy odložil, než hrál bez lidí,“ míní kouč třetiligových fotbalistů Vltavínu Martin Frýdek starší. „Ale chápu, že je těžké hledat náhradní termíny. Ve třetí lize kluci chodí do práce, museli by si brát dovolenou,“ pokračuje.

Někdejší reprezentant, velká postava Sparty, má za této situace ještě jeden problém. Na Letné šíří slávu rodu jeho syn. Toho čeká v neděli šlágr s Plzní a možná také bez jediného potlesku diváků. „Odehrát tak důležitý zápas bez diváků? To bude horší, než kdyby si kluby daly mezi sebou jen přátelák,“ kroutí hlavou otec.

Dokonce by se dalo spekulovat, zda nedojde k porušení regulérnosti soutěže.

Na přebor ano??

Z rychlé ankety v nižších patrech fotbalu vyplynulo, že řada klubů by ráda pustila diváky. Alespoň nějaké.

„Uvidíme. Může se hrát s omezením, nebo soutěž přeruší,“ vykládáTomáš Cigánek, šéf přeborového klubu FC Přední Kopanina, který v sobotu čeká domácí střetnutí s béčkem Žižkova. „Jsme připraveni reagovat a respektovat doporučení či zákazy autorit. Snad to nedojde až k úplném zákazu fotbalového programu, a pokud náhodou na chvilku ano, vrátíme se na hřiště ještě s větší chutí,“ vzkazuje Cigánek.

Vrchol sezony

Trošku v jiné situaci než na zeleném pažitu jsou halové sporty tam se schyluje k bojům o titul (umístění, play-off). To je případ i házenkářů pražské Dukly.

„Budeme muset hrát bez diváků sobotní extraligovou dohrávku s Maloměřicemi v Ruzyni, stejně jako v dalším týdnu první utkání finále Českého poháru proti Novému Veselí. Ohrožené je také dvojí střetnutí s Karvinou v Poháru EHF,“ podotýká Vladimír Orság, ředitel HC Dukla Praha.

Házenkářů je méně než fotbalistů, přesto nebude příliš prostoru pro věrné fanoušky. „Po odečtení hráčů, rozhodčích a realizačního týmu nám zbude 10 nebo 20 míst. Není to žádná radost. Potkalo nás to v závěrečné fázi sezony, kdy se hrají nejdůležitější zápasy,“ dodává.

Podobnou situaci řeší také další třeba volejbaloví Lvi. Všichni si mohou nanejvýš přát, ať jde o co nejkratší komplikace.