„Bohužel zatím jsem čtyři závody IDM nedokončil. Jednou šlo o moji jezdeckou chybu, třikrát mě pak zastavila technická závada. Doufám, že mě v Mostě ta smůla, co mě zatím provází, už opustí,“ vyhlásil König, jehož v Mostě čekají v neděli dva závody.

König se v IDM ještě pořádně nerozjel. Před sezonou kvůli zranění nemohl naplno trénovat a hlavně najet potřebné kilometry na trati. V dosavadních závodech také ještě nebyla plně optimální technika jeho nové motorky značky Ducati.

S Ducati se začínalo od nuly

„Potenciál určitě má, jen se musí ještě trochu vychytat. Začínali jsme s ní od nuly,“ zmínil König, který v předchozích dvou sezonách působil v mistrovství světa superbiků.

Na domácí závod se však velmi těší. A vyhlíží ho bez větších obav. „Tím, že se to pořádá na domácí trati, tak se vše kolem toho snažím brát trochu více v klidu,“ pokračoval König, který bude mít víkend pořádně zpestřený.

V sobotu se totiž vdává jeho sestra Belinda, bývalá úspěšná moderní gymnastka. „U té svatby chci být. Z Mostu budu odjíždět po kvalifikaci, vrátím se pak v neděli před warm-upem. Bude to trochu hektické, ale u této rodinné záležitosti nemohu chybět. Moc to pro mě znamená,“ vysvětlil rodák z Prahy.

Program německého seriálu startuje v pátek tréninky, v sobotu se jede kvalifikace. A dva závody se odjedou na mosteckém okruhu v neděli.

close Oliver König se v Mostě pokusí získat první body v šampionátu IDM. info Zdroj: IDM zoom_in Oliver König se v Mostě pokusí získat první body v šampionátu IDM.