SHK Kunovice – Sokol Kobylisy 21:21 (13:12)

„Výjezd na Moravu pro nás začal trochu nešťastně, když nám kvůli výluce na trati ujel přípoj v Brně a tak jsme po skoro šestihodinové cestě vystoupily na nádraží v Kunovicích jen třicet minut před začátkem zápasu,“ popisovala komplikace trenérka Kobylis Jitka Mertová.

„Nedokážu posoudit, nakolik cesta ovlivnila náš výkon, ale v útočné činnosti jsme se celé utkání trápily a především spojky měly s pohyblivými soupeřkami velké problémy. Podobně na tom byly ale i Kunovičanky, a tak ve druhém poločase na obou stranách vítězila obrana,“ pokračovala.

„Utkání bylo velmi bojovné a koncovka velmi vypjatá. Proto je těžké říct, jestli je bod ziskem nebo ztrátou,“ uvažovala. „Devět bodů po podzimní části soutěže nás drží ve vyrovnané skupině týmů. Vždyť jsou mezi čtvrtým místem a devátým jen čtyři bodíky rozdílu. Proto jsem vcelku spokojená, k úplné spokojenosti mi chybí dva body navíc,“ doplnila Mertová.

Kobylisy: Brožová, Pázlerová – Stejskalová, Sukdoláková 5/1, Váňová 6, Orságová 2/2, Gloserová, Kleperádová 2, Janikova 2, Novotná, Dorazilová, Pekařová, Trenérka Mertová.

TJ Jiskra Otrokovice – Slavia juniorky 24:28 (12:14)

„Vstup do utkání nám vyšel, za pozornou obranou kralovala Kudláčková. Sérií rychlých brejků jsme se dostali do čtyřbrankového náskoku. Nevydržel ale dlouho, když soupeřky rychle srovnaly hru i skóre,“ líčil kouč Slavie Michal Červenka.

„Odhodlání rozhodnout z kraje druhého poločasu zabrzdila naše obvyklá nemoc, neproměňování šancí. Díky tomu i přes naše vyložené střelecké možnosti šly do vedení soupeřky,“ nelíbilo se trenérovi.

„Pak proběhla na palubovce karetní „přestřelka“. Nejprve domácí brankařka faulovala Königovou v trháku a o chvilku později doběhla přes celé hřiště Königová soupeřku. Jejich vzájemný kontakt znamenal stejný trest i pro naši hráčku. Obě dostaly červenou kartu,“ vystihoval vypjatost duelu.

„Otázkou bylo, kdo se lépe vyrovná s psychickým tlakem. Jsem rád, že jsme to byly naše holky, které se dostaly do pozitivního zápasového transu. Kudláčková zavřela branku, Pokorná a Eliška Jačková hýřily aktivitou. Janoušková s Terezou Jačkovou tvrdily hru v obraně,“ dodal Červenka.

Slavia: Kudláčková – Janoušková 2, E. Jačková 9/2, Pokorná 9/2, T. Jačková, V. Michková 1, Navrátilová 1, Königová 5, K. Michková 1, Skřivánková, Cejnarová. Trenér Červenka.

HBC Ronal Jičín B – TJ JM Chodov 23:22 (11:11)

„Do utkání jsme vstoupili ve vlažném tempu. Po sérii technických chyb prohrávali o čtyři góly, když nás domácí trestali hlavně z rychlého útoku,“ hodnotil gólman Chodova Ondřej Pleva.

„Poté jsme si vzali oddechový čas, řekli si, co budeme hrát, zpřesnili obranu a začali dotahovat náskok domácích. Ten se nám podařilo do poločasu vyrovnat,“ našel chvilkový zvrat.

„Druhou půli jsme začali tak, jak skončili tu první a hned z toho bylo vedení o tři góly. V té době se domácí nebyli schopni prosadit přes naši výborně pracující obranou trojici Pivný, Kubalík, Turek. Bohužel jsme ale vzrůstající formu nepotvrdili v útočné fázi a díky neproměnění vyložených brankových příležitostí a zvýšenému počtu technických chyb, prohráli,“ mrzelo brankaře.

„V našem týmu odehrál výborné utkání Pavel König, který nás sedmi góly držel v kontaktu. Bohužel se už třetí zápas nedaří křídlům. Jejich góly pak chybí,“ vysvětloval zklamaný Pleva.

Chodov: Bittman, Pleva – O. Hanus 3, A. Hanus 2, Hanzl 4, Pivný 6, Šetelík 1, Kubalík, König 7, Turek 2, Vladyka 2/1, Vítek, Pössnicker, Marcínek 1. Trenér Bareš.

David Nejedlý