Trenérko, jak jste se dostala k vedení družstva žen?

Skončil dlouholetý trenér Jaromír Škrach. V Kobylisích působím řadu let a vlastním i odpovídající licenci, a tak mě výbor oslovil s nabídkou, jestli bych se nechtěla od dorostenek posunout výš. Beru to jako příjemnou změnu i výzvu něco dokázat.

Kobylky působí v druhé nejvyšší soutěži, amatérské 1. lize. Jak zvládáte trénování vedle své profese?

Pracuji v tiskárně, kde mně kolegové vycházejí vstříc a umožňují mi ve směnném provozu najít optimální služby. V Kobylisích trénujeme třikrát týdně, a tak se to dá zvládnout.

Jaké jsou změny v kádru?

Neodešel nikdo. Chybí pouze Lucie Medunová, která je těhotná a Kristýna Novotná, která má dlouhodobé problémy s achilovkami. Na limitovaný přestup přišly Markéta Pekařová a Kristýna Dorazilová ze Slavie. Ze stejného klubu k nám zamířily dvě dorostenky, křídla Kristýna Šimáňová s Janou Košumberskou. U nich se ještě rozhodujeme, jestli budou nastupovat v áčku, druholigovém béčku, anebo v dorostu. Rádi jsme přivítali i staronové tváře Nicol Janíkovou, která působila v Německu a Lucii Orságovou, která se vrací po zranění.

Je nějaký post, který byste ráda doplnila?

V podstatě jsme ve fázi budování. Zdá se mi, že je družstvo na většině postů vyrovnané. Bota nás tlačí pouze na pravém křídle. Máme jenom jednu levorukou hráčku a ta je navíc typickou spojkou. Ani v dorostu nenacházíme východisko, a tak všechno řešíme operativně.

Kobylky loni nastupovaly v různých halách. Kde je uvidíme letos?

To je náš největší problém. Tím, že nemáme vlastní zázemí, musíme hrát v pronájmech. Letos budeme nastupovat na Zeleném pruhu, a to v tradičních časech. Dorostenky od 13:00, ženské áčko od 15:00 a béčko od 17:00.

Uvažuje se v klubu o radikálním řešení situace?

To není reálné. Vzhledem k historickým souvislostem nemá házená Sokola Kobylisy žádný pozemek. Bez pozemku nelze dosáhnout na granty. Jakmile není kde stavět, není o co žádat.

Mnoho let jste pracovala u kobyliské mládeže. Jaká je její situace?

Kobylisy patří k tradičním klubům. Máme obsazené všechny dívčí kategorie. Samozřejmě je v ročníkovém systému jedna silnější a druhá slabší. Což byl případ starších dorostenek, které loni bohužel spadly do 2. ligy, mladší se ale pohybovaly ve středu nejvyšší soutěže. Starší žákyně bojují se Slavií a Hájemi o prvenství ve své kategorii. Loni zaznamenaly pěkný úspěch v podobě finálové účasti v celostátní lize.

Mluvila jste o úspěších mládeže. Co ženy, jaké umístění je pro ně metou?

Očekávám, že v popředí budou juniorky interligových klubů. Posílily i naše obvyklé soupeřky z Liberce a béčka Poruby. Proto vidím cíl v umístění v klidném středu tabulky. Když se nikdo nezraní a dobře se sehrajeme, budeme konkurovat i celkům ze silnější půlky soutěže.

David NEJEDLÝ