„Jsme rádi, že podobné akce probíhají,“ těšilo trenérku mladších žákyň Kristýnu Dorazilovou.

„Holky mají v interligových hráčkách své vzory a setkání s nimi je motivuje. Toho jsem si všimla při zápase proti Jindřichovu Hradci, ve kterém Slavia nic extra nehrála, přesto jí holky srdceryvně fandily,“ líčila.

„Teď už mluví v kabině o Kláře s Agátou, jako o kamarádkách. V době, kdy jsem vyrůstala ve Slavii já, podobná akce neexistovaly a já ani nevěděla, kdo za červenobílé hraje. Jsem ráda, že se to změnilo. Navíc se mohou holky zlepšit i herně. Postřehy reprezentantek nezatížených problémem, jsou okysličující,“ doplnila Dorazilová.

„Bylo to skvělý,“ smála se opora sešívaných Tereza Holečková.

„Určitě mi trénink přidal zkušenosti. Klára a Agáta nás upozornily na chyby a tak teď víme, co děláme dobře a co ne. Hlavně nám radily, jak střílet,“ popisovala jedenáctiletá házenkářka, kterou ale cesta Černé neláká.

„Až vyrostu, nebudu Klára Černá, ale Tereza Holečková,“ dodala Tereza.

A co na své následovnice říkala česká reprezentantka Klára Černá?

„Setkání s děvčaty bylo zajímavé, doposud jsem neměla možnost si s dětmi zatrénovat. Jenom doufám, že jsme na ně s Agátou nepůsobily hrůzostrašně. Snad se nám podařilo je upozornit i na pár chyb,“ doufala Klára Černá. O které tedy šlo?

„Některé holky dělají při střelbě takové chyby, které by jim mohly i zdravotně ublížit. Pokud v házené nevytáhnete dostatečně ruku, můžete o ni přijít,“ vysvětlovala.

„Jsem moc ráda, že jsem tu viděla spoustu mimořádně talentovaných holek. Některé hrají krátce, ale ty mohou všechno dohnat,“ tvrdila spojka, jež na trenérskou kariéru nepomýšlí.

„To určitě ne. K trénování musí mít člověk předpoklady a být pro ně hrozně zapálený. Práce s dětmi u nás není doceněná. Před trenéry mládeže smekám. Nejenže dělají všechno zadarmo, ale ještě často snášejí invektivy příliš ambiciózních rodičů,“ upozornila na problém. Pak se zamyslela nad další cestou mladších žákyň Slavie.

„Radit děvčatům je složité, vše záleží jen na nich samotných. Chci jim ale vzkázat, že je jedno, jestli budou nyní nejlepší. Pamatuji hráčky s talentem od Boha, které ničeho nedosáhly a jiné, které prakticky bez talentu dosáhly na nejvyšší mety. Pokud budou holky makat a chtít, mají na to splnit si své sny,“ nepochybovala Černá.

David Nejedlý