PRAHA– Pro fanoušky to bude předkrm před velkým menu. Fotbalisté Slavie ale dnešní přípravný duel sKladnem neberou na lehkou váhu. Bude totiž posledním „neostrým“ zápasem. Za týden už na Strahově nastoupí sešívaní proti věhlasnému anglickému Tottenhamu Hotspur.

„Na Kladno nepůjdeme zdvoufázové přípravy, od pondělka trénujeme jenom jednou. Je znát, že se blíží začátek náročné sezony,“ nezastírá gólman Martin Vaniak.

Pohár UEFA začíná klepat na vrátka, před a po utkání si fanoušci mohou pořídit vstupenky na duel sTottenhamem vmimořádné prodejní době předprodeje od 12do 20hodin. Samotné utkání sKladnem začíná v18.00.

Divákům se patrně nepředstaví Šmicer, který má problémy se zády, Šenkeříka zase trápí třísla. Dřížďal trénuje individuálně, Pudil sKrajčíkem jsou na reprezentačních srazech.

Mezi zápasy sKladnem a Tottenhamem budou moci slávističtí fanoušci své oblíbence vidět ještě jednou. Zítra proběhne vObchodním centru Chodov od 14.00autogramiáda fotbalistů.

Hodinu před polednem odlétá česká hokejová reprezentace zPrahy do Tampere, kde se ještě dnes odpoledne střetne sdomácím mužstvem Finska. Pak se oba národní týmy přesunou do Stockholmu kdalším zápasům Švédských hokejovýchher.

Organizace Člověk vtísni pořádá od čtyř hodin odpoledne na Slovanském ostrově otužilecko-recesistickou akci, při níž Kubánci (= otužilci) utečou při projevu Fidela Castra (= herec Tomáš Hanák) zvězení na Kubě (= Slovanském ostrově) a přes Fidelovo pronásledování přeplavou na Floridu (Střelecký ostrov). Akce se koná vrámci kampaně Hotel Kuba (Dvě tváře jednézemě).

(haj, dp, klt)

ČTVRTEK 7.února

ATLETIKA 16.00Přebor Prahy žáků (přetlaková hala na Strahově).

BILLIARD 19.00Harlequin Tour vpoolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha2).

BOWLING 18.00Patium Rabbits Cup (Patium Zbraslav, Žitavského 496, Praha 5-Zbraslav).

BRUSLENÍ 10.00až 12.00, 15.00až 17.30Veřejné bruslení na ZS Štvanice (Ostrov Štvanice, Praha7).

FOTBAL 10.45Přílet reprezentace do 21let zMarseille (letiště vRuzyni), 18.00Slavia– SK Kladno (přípravné utkání, stadion Evžena Rošického na Strahově), Dukla dorost– Řeporyje (Aritma Cup ve Vokovicích).

HOKEJ 11.00Odlet české reprezentace do Tampere (letiště Ruzyně, Terminál3).

PLAVÁNÍ 16.00Otužilecko-recesistická akce organizace Člověk vtísni, plavání ze Slovanského ostrova na Střelecký ostrov.

STOLNÍ FOTBAL 18.30Copa Europa (Klub Mlejn, Kovářova 1615/4, Praha 5-Stodůlky), 20.00Bamboo Challenge, turnaj dvojic (Bamboo Music Pub, Počernická 473, Praha 10-Malešice).

ŠACHY 9.30Turnaj opohár starosty městské části Praha 11 (Centrum sociálních služeb Jižní Město, Křejpského 1502, Praha4).

(klt, dp)