„Spokojenost je absolutní. Na začátku ročníku nikdo z nás nic podobného nečekal. Na Kert Park jsme si vůbec nevěřili. Do zápasů minulý týden jsme s nimi měli bilanci: pět utkání, pět proher. Pak jsme to senzačně otočili,“ rekapituloval celou sezonu i finále trenér Dobřan Josef Hájek. Naopak domácí kapitán David Kuna hledal slova těžko: „Je to naprosto skličující pocit. Výhra a postup do baráže byly tak blízko.“

Stejně jako celá série, i poslední zápas, byl zcela vyrovnaný. Úvodní trefu si připsal dobřanský Kůrka v čase 24:20. Konto domácích navíc pět minut před koncem zatížil ještě Hajna. Kert Park stačil jen korigovat zásluhou Strejčka střelou od modré při přesilovce pět na tři. To bylo vše. „V každém zápase rozhodovaly maličkosti. Teď jsme prohráli po chybě brankáře, ale sám je z toho špatný. Mužstvo nechalo na hřišti maximum. Štěstí bylo zkrátka na straně soupeře,“ řekl Kuna.

Dobřany si zajistily postup do baráže o extraligu. Soupeři jim budou Karviná a pražské Kovo. Dva z nich postoupí. „Nikdy jsme extraligu nehráli, ale asi hrát ani nebudeme. Na to potřebujete víc peněz. Náš cíl byl vyhrát ČNHL. Dál se uvidí,“ vysvětluje dobřanský Hájek.