Na vynikajícím a nečekaném pátém místě hokejbalové extraligy přezimuje její nováček HC Kert Park Praha.

Jediný zástupce metropole v nejvyšší soutěži se během patnácti kol devětkrát radoval z výhry, přičemž víc jich mají na svém kontě jen vedoucí Most a druhý KEB Kladno. Navíc od třetí Škody Plzeň dělí Pražany jen dva body.

Rozhodne až play off

„Vzhledem k tomu, že jsme měli dost zraněných hráčů, je to určitě vynikající průběžné umístění. Ale současně i zavazující,“ uvedl 25letý hrající místopředseda klubu David Kuna. Jeho spoluhráč Martin Kruček je se 14 góly nejlepším střelcem extraligy.

Je zřejmé, že o úspěchu či neúspěchu nakonec beztak rozhodne vystoupení v play off, v něm by ale klub z Lužin neměl chybět. Kromě toho postoupil mezi nejlepší osmičku v Českém poháru, jež se utká o tuto trofej v polovině února v Plzni.

Návrat domů

Kert Park sice hraje svá utkání na Palmovce, původem jde ale skutečně o partu z Prahy 13, tedy Lužin. A žlutomodří se sem po pěti letech vrátí. Rekonstrukce je hotova, chybí jen instalace střídaček, jež by ale měly být na svém místě do Vánoc. Kolaudace je plánována na konec ledna. „Na začátek února máme také naplánován otevírací ceremoniál,“ sdělil Kuna.

A protože další kolo extraligy je po zimní pauze na programu až poslední únorový den, dá se s úspěchem předpokládat, že další soupeře z české klubové elity uvítá Kert Park už ve svém opravdu domácím prostředí.

A majitel hřiště? Městská část Praha 13, která také byla kompletním investorem výstavby hřiště. Přišla na téměř devět milionů korun.

Kert Park je klubem, který má předpoklady usadit se nadlouho v extralize. Tu hrají ve své věkové kategorii i jeho starší dorostenci, ti mladší bohužel letos z extraligy sestoupili.

ČELO EXTRALIGY

1. Pento Most
2. KEB Kladno
3. Škoda Plzeň
4. Autosklo Hradec Králové
5. HC Kert Park Praha