Přihlášku podepsal Jiří Kejval při slavnostním aktu v Rudolfově galerii na Pražském hradě i za přítomnosti dvou olympijských šampionek Evy Samkové a Martiny Sáblíkové či sdruženáře Tomáše Portyka.

„V Riu jsme do počtu medailí prožili jedny z nejúspěšnějších olympijských her. Všichni doufáme, že v Pchjongčchangu na skvělou tradici z posledních let navážeme a že si přivezeme domů další vzácné olympijské kovy," uvedl Jiří Kejval.

Prezident Miloš Zeman všem popřál hodně štěstí a přislíbil, že po olympiádě přijme opět všechny sportovce, kteří se na hry kvalifikují. „Když jsem byl v srpnu v Riu, tak jsem olympionikům říkal: Zvítězili jste už tím, že tady jste. Totéž mohou prohlásit i o sportovcích, kterým se podaří kvalifikovat se do Koreje," citoval v tiskové zprávě prezidenta republiky Český olympijský výbor.

K přání se připojila i ministryně školství Kateřina Valachová. Věří, že zimní sportoviště v Jižní Koreji zcela ovládnou české vlaky a křik českých fanoušků. „Sportovcům slibuji, že si jim pokusíme vytvořit co nejlepší podmínky pro úspěch," dodala.

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu se konají od 9. do 25.února 2018.