„Na Superfinále vzpomínám samozřejmě ráda, jednalo se o náš nejlepší zápas v celé sezoně. Na co jsme sáhly, skončilo v brance. Od té doby jsme tak dobře nezahrály," usmívá se ještě po sedmi měsících zkušená útočnice Chodova Jana Vojáčková. Z její rozhovorové kolegyně, kanonýrky Herbadentu Dominiky Kubišové, pochopitelně stejnou odpověď nedostanete: „Porážka ze Superfinále nám nějakou dobu v hlavě ležela. Taková musí dopadnout na celý tým," vysvětluje.

Oslavy ale skončily, smutek odvál a přišel všední den. „Upřímně, byly jsme trochu zklamané, že si titulu moc lidí nevšimlo. Uspokojení se proto nekonalo, spíše rozčarování, že zlato neznamená tolik, co jsme si myslely," přidává zajímavý postřeh Jana Vojáčková, jejíž celek částečně omladil, stejně tak Herbadent, což znamenalo šanci pro teprve devatenáctiletou Dominiku Kubišovou.

„Dostala jsem obrovskou příležitost, které si ohromně vážím. Začlenila jsem se do druhé lajny. Ještě se sice sehráváme, ale zápas od zápasu jsou naše výkony uspokojivější," líčí dnes už opora aktuálně třetího týmu tabulky. Chodov je na tom o příčku lépe, obě družstva dosáhla devíti výher a jedné porážky ve Vítkovicích.

„Šlo o opak Superfinále. Zdálo se, jako bychom do Ostravy ani nedorazily. Zápas hrůzy (1:8). Jinak ale sezonou proplouváme docela v pohodě, pokud už se pereme, pak hlavně samy se sebou," myslí si Jana Vojáčková.

Dominiku Kubišovou nerozhodila ani moravskoslezská prohra: „Vzhledem k obměně můžeme být spokojené. Prohrály jsme jen jednou, navíc 3:5. Nic tragického. Body jsme mohly brát jak my, tak Vítkovice."

Rychle ale do současnosti. K sobotnímu derby bude Jana Vojáčková vstupovat jako členka národního týmu pro mistrovství světa ve Finsku: „Světový šampionát v hlavě trochu mám. Na druhou stranu je derby utkáním, které mě od něj dokáže odtrhnout a dobře připraví na mistrovství."

Herbadent Praha 11 SJM –  FAT PIPE Florbal Chodov11. kolo extraligy žen, sobota 21. listopadu 17.10, hala Jižního Města, Květnového vítězství 1554, Praha 11

„Zápas s Chodovem napoví více o našem konečném postavení v tabulce," uvědomuje si Dominika Kubišová, která se rozhovoří o síle rivalek: „Pozor si je třeba dávat na zkušené florbalistky Janu Vojáčkovou nebo Anet Jarolímovou, výborné jsou také obě brankářky Kristýna Provázková a moje spoluhráčka z juniorské reprezentace Hanča Ranochová, která už nastupuje i za ženy," vypočítává.
Jana Vojáčková nezůstane pozadu: „Soupeřky jsou disciplinované. Dovedou skvěle sehrát standardní situace, umí napadat. Za nejvýraznější individuality můžeme označit všechny reprezentantky, ať už Martinu Čapkovou nebo Denisu Billou a určitě i Domču Šteglovou."

Derby má všechny předpoklady nabídnout dramatickou podívanou. A proč si o něm povídáme právě s oběma děvčaty? Jelikož se sešla v jedné vaně, aby otevřela otázku, kdo že v něm koho vykoupe?

„Domča je moc sympatická. Věřím, že si ji po derby nebudu pamatovat ještě více," culí se Jana Vojáčková. „Snad náš pobyt ve vaně přitáhne na derby co nejvíce diváků," přeje si Dominika Kubišová.

Mezi mlýnskými kameny

David Podhráský.Tomu se říká dilema. Na jednu stranu patří David Podhráský mezi hlavní představitele chodovského florbalu, trénuje tamní muže, na druhou se ženou jeho srdce stala kapitánka Herbadentu Dominika Šteglová. Lidově řečeno se při derby pohybuje na tenkém ledě mezi výplatou a teplou večeří.

„Fandím dobrému florbalu, Chodovu a Domče," přidá diplomatickou odpověď Podhráský. Na naléhání se přeci jen rozhovoří: „Ideální by bylo, pokud by zápas skončil remízou. Domča by poté mohla dát gól v prodloužení," přeje si úspěšný kouč, který má k oběma celkům logicky blízko.

„Herbadent se v posledních letech prezentuje útočnou hrou. Omladil kádr, ví, že nemá co ztratit. Chodov dbá více na obranu, což nese také své výsledky," oceňuje práci trenérek obou družstev. Kdo je tedy favoritem?

„Chodov má pět reprezentantek, pokud by nastoupil v plné síle, měl by vyhrát. Jde ale o derby, které je vždy vyrovnané," myslí si Podhráský, jenž se díky duelu mužů v Otrokovicích derby nezúčastní.

„Mrzí mě to. Pokud by ale Herbadent prohrál, bude výhodnější vrátit se domů až Domča trochu vybublá," dodává se smíchem.