Aby také ne, vždyť včera nejblyštivější hvězda týmu nastřílela Polkowicím 18 bodů, doskočila pět míčů a stejným počtem asistencí vyzvala své spoluhráčky. K čemu? K euroligové výhře 72:66.

Mluvíme už se „starou a dobrou Elhotkou“?

Nevím, jestli dobrou, určitě ale starou. (směje se) Pomalu se dostávám do normálního režimu. Jak malý roste, začíná se víc pohybovat a já s ním. Věřím, že teď všechno zvládneme, vždyť máme okolo sebe tolik lidí, kteří nám pomáhají.

Podle slov trenérky jste se naučila také lépe bránit…

Tak to děkuji. Obrana přichází se zkušenostmi. Holkám už v ní více pomůžu, ne jako dřív jen v útoku. A ze všeho mám lepší pocit.

V USK nejste jediná maminka. V týdnu se k týmu připojila DeWanna Bonnerová. Uvítala jste její příchod?

Ano, můžeme si teď víc popovídat. Ona je úžasná hráčka. Nechápu, jak se mohla tak rychle vrátit. Musela začít trénovat snad týden po porodu. Je úžasně platná zpod koše, málokdo tam na ni dosáhne. K tomu umí vystřelit za tři body. A je pokornější, než bývala, rychle zapadne.

Do zápasu jste šly po prohře od tureckého Galatasaray. Křivda už vyprchala?

Rozhodčí si v Turecku vždycky pohlídají výhru domácích. Ani jedna z nás už ale nad předešlým utkáním nepřemýšlela. Šly jsme do toho s čistým štítem. Polkowice vyznávají úplně jiný styl, který nám daleko víc vyhovoval. 

Nepoužily jste křivdu jako motivační prvek?

Ne, každá z nás jen o něco lépe věděla, co zlepšit.

V Turecku jste se nemohla trefit. Čím to?

Všechno bylo o obraně. Dostala jsem k sobě jednoho prcka, který se mně držel. Prostor pro střelu nebyl žádný. Tentokrát ano. Polky hrály zónu, dobíhaly z větší vzdálenosti. Kolikrát se k nám ani nedostaly.

A o všem rozhodly střelkyně zdálky Elhotová s Hanušovou.

Vždycky jde o kolektivní výkon. Chvíli nám to šlo, pak zase ne. Chtěly jsme vycházet z dobré obrany, což se povedlo. Polky nedaly jednoduché koše a my ano.

Statistiky zápasuUSK Praha CCC Polkowice 72:66 (19:16, 34:34, 55:45)
Nejvíce bodů: Hanušová 20, Kat. Elhotová 18, Zahuiová 13 Babkinaová 16, Fagbenleová 12, Spanou-ová 10, Clarková 10.