Rychlé vypadnutí světové trojky a první nasazené hráčky na Prague Open už v prvním kole bylo asi největším překvapením turnaje. Karolína Plíšková podlehla Camile Giorgiové ve dvou setech 6:7 a 2:6. Italka během zápasu „zmuchlala" všechny papírové předpoklady. Vždyť proti loňské finalistce US Open a vítězce letos už dvou turnajů, nastoupila až devětadevadesátá tenistka světa.

Italku loni bez potíží porazila

„Byl to asi jeden z mých nejhorších letošních zápasů. Tohle se nepovedlo. Takovéhle výkony určitě nechci předvádět ani na antuce, ani jinde. Nejsem se svou hrou vůbec spokojená. Bohužel se ale stalo," mrzelo po utkání rodačku z Loun, která má letos zatím ve statistikách skvělé výsledky.

Italku přitom loni na turnaji bez potíží porazila, na betonu nebo jiném tvrdém povrchu by s ní asi problémy neměla. „Moc jsem se necítila. Znám ji, hrála jsem s ní loni. Umí úplně vystřílet zápasy. Rozhodně dokáže zahrát hůř než tady proti mně," uvedla Karolína Plíšková před novináři.

Antuka je její nejméně oblíbený povrch

Giorgiová hrála v Praze opravdu na své poměry nadstandardní tenis, Plíšková naopak, jak sama přiznala, neměla den. Karolína Plíšková, vyznavačka rychlého a útočného tenisu, tak v Praze opět potvrdila, že antuka je její nejméně oblíbený povrch.

„Zatím mám za sebou dva turnaje na antuce. Ve Stuttgartu jsem měla těžkou soupeřku. Celkem jsem tam odehrála dvě docela dobrá utkání. A teď tohle…," hodnotila na tiskové konferenci po svém konci v Praze první část antukové sezony pětadvacetiletá česká jednička.

Kristýně se v Praze daří

Nyní se chystá na velký turnaj do Madridu, poté se chce soustředit na grandslam v Paříži. „Mám před sebou ještě tři turnaje na antuce, takže se to ještě může zlepšit," věří Karolína Plíšková. „Určitě se z toho nepo… Zkusím se připravit na Madrid. Velké turnaje jsou stále přede mnou," uvedla na tiskové konferenci na pražském turnaji.

Naopak jejímu dvojčeti Kristýně, světové osmapadesátce, se v Praze daří. V prvním kole „vyprovodila" z kurtu bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Lounská rodačka ji porazila ve dvou setech 6:4 a 6:4. V každém setu, vždy na jeho začátku, vzala v současnosti 56. tenistce světa podání a doservírovala pak sety do vítězných konců.

Nervozita nepřišla

„Jsem spokojená se svým výkonem. Očekávala jsem ze svojí strany trochu nervozitu, která ale nepřišla," měla radost na tiskové konferenci po vítězném duelu Kristýna Plíšková.
Skalp bývalé vládkyně světového tenisu zatím jednoho turnaje WTA hodně potěšil. „Dobře jsem servírovala, za celý zápas jsem neztratila podání, což je na antuce docela pozitivní. Celkově to byl solidní výkon, hrála jsem docela agresivně," řekla novinářům.

Ve druhém kole pak měla nastoupit Kristýna Plíšková proti Lucii Šafářové, loňské vítězce turnaje. Ta se ale nakonec z klání odhlásila kvůli nemoci a lounská rodačka tak slavila postup do čtvrtfinále bez boje. Ve čtvrtfinále má narazit na mladou Brazilku Haddadovou. Kristýna Plíšková se v Praze představila také ve čtyřhře, s parťačkou Golubičovou skončila ale už v prvním kole.