Vpořadí už dvaadvacátý díl svého velkého boje oosmou příčku extraligové tabulky, která jako poslední ještě zajišťuje postup do play off, podstoupí dnes volejbalisté ČZU Praha. Vhale na Lužinách hostí dnes od šesti hodin večer tým SKV Ústí nad Labem. „Zemědělci“ zPrahy, kteří jsou nováčkem nejvyšší soutěže, si vpředchozím kole přivezli nečekanou, a oto povzbudivější výhru 3:1 zhorké opavské půdy. Slezané se sice ujali vedení, další tři sety ale hladce získali svěřenci trenéra Zdeňka Pommera, a upevnili si tak osmou pozici.

Po 21odehraných kolech má ČZU 29bodů, zatímco ústečtí volejbalisté jsou s31body šestí, tedy odvě pozice výš. Vprvním vzájemném utkání vyhrál doma ČZU 3:2 a velká bitva stýmž poměrem setů se odehrála ivodvetě na severu Čech, znovu se šťastnějším koncem pro domácí. Udrží si ČZU výhodu domácího prostředí vtěchto duelech?

Sportovní veletrh

VLetňanech lze již od deseti hodin navštívit Mezinárodní veletrh sportovních potřeb a módy pro volný čas snázvem Sport Prague & Sport Fashion 2008.Od půl páté odpoledne mají nachystánu vbaru Krásný ztráty slavnostní chvíli triatlonisté, a sice při vyhlášení nejlepšího českého sportovce ve své disciplíně.

Poslední extraligové kolo

Poslední dějství základní části má pak na programu hokejová extraliga, pokud ale chtějí pražští fanoušci vidět zápasy svých oblíbenců, musejí vycestovat zmetropole. Sparta totiž hraje vPlzni a Slavia dokonce až vOstravě proti Vítkovicím.

Sparta jede na západ Čech svědomím jistého umístění vprvní šestce. To by mohlo zbavit tým křečovitosti, sníž odehrál poslední zápas sTřincem, po němž si Holešovičtí připsali nepříjemnou třetí prohru vřadě.

„Motivace je tu odlišná. Plzni jde ovše, my hrajeme očest, což však rozhodně neznamená, že to tam jedeme odklouzat sjuniory. Nechceme zakončit základní část debaklem, navíc před televizními kamerami,“ uvedl asistent trenéra Marian Jelínek. Zápas totiž odvysílá přímým přenosem od 17.15ČT2.

„Bude to dobrá prověrka před play off. Dalším aspektem je Petr Ton a jeho umístění vindividuálních soutěžích,“ dodal Jelínek. Ton vede kanadské bodování extraligy se 42body, druhý je kladenský Patera se 40body.

Hrát ale dnes nebudou sparťané Podlešák a Štefl a nejistý je rovněž start Vykoukala. Obhájce mistrovského titulu může sám rozhodnout osvém soupeři pro play off, spátým Litvínovem má totiž lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Pokud získá stejně bodů jako Severočeši, předstihne je a narazí na Karlovy Vary, vopačném případě začne Sparta ve čtvrtfinále sLibercem.

Slavia má už jisté druhé místo vzákladní části, soupeři však nechce boj onaději na play off usnadnit. „Naše umístění je sice jasné, ale ten prvek přípravy na play off tam určitě je a tím, že to má pro nás takový nádech, tak chceme určitě vyhrát. Nikdo nechce jít do play off sporážkou vposledním zápase,“ uvedl asistent trenéra Růžičky Jiří Kalous. Slávistům budou chybět Červenka a Kadlec.

Pro Vítkovice buď sezona skončí fiaskem a podruhé za sebou nepostoupí do play off, nebo budou mít šanci zachránit si renomé vpředkole play off. Ostravský celek se už však neobejde bez cizí výpomoci, akutně totiž potřebuje bodová zaváhání Kladna nebo právě Plzně. Aktomu jim mohou dopomoci sparťané…

Dnes v jednu končí předprodej na ME

Aještě jedna zpráva přesahující rámec metropolitního sportu– dnes hodinu po poledni končí objednávkové období na vstupenky pro fotbalové ME 2008určené českým fanouškům.

Denis Postler, Tomáš Klement

Kam za sportem vPraze?

ČTVRTEK 21.února

BILLIARD 19.00Harlequin Tour vpoolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha2).

BOWLING 18.00Echo Express Cup (herna Na Ovčíně, Záběhlická 82, Praha10).

BRUSLENÍ Veřejné bruslení na ZS Štvanice: 10.00až 12.00, 15.00až 17.30 (Ostrov Štvanice, Praha 7). Veřejné bruslení na Školním ZS Bronzová: 12.00až 14.00, 14.30až 16.30, 17.00až 19.00 (Praha 13-Lužiny, vstup zulice UJezera, 100m od stanice metra B Luka). Ice Arena Letňany: 10.00až 12.00 (Tupolevova 669, Praha 9-Letňany).

FOTBAL 18.00Tuchoměřice– Velvary (Aritma Cup ve Vokovicích).

SPORTOVNÍ VELETRH 10.00Sport Prague & Sport Fashion 2008, mezinárodní veletrh sportovních potřeb a módy pro volný čas (PVA Letňany, Beranových 667, Praha9).

STOLNÍ FOTBAL 18.30Copa Europa (Klub Mlejn, Kovářova 1615/4, Praha 5-Stodůlky), 20.00Bamboo Challenge, turnaj dvojic (Bamboo Music Pub, Počernická 473, Praha 10-Malešice).

STOLNÍ TENIS 9.10Kemp mládeže výběru Prahy (ZŠ Rakovského 3136, Praha 12-Modřany).

TRIATLON 16.30Vyhlášení ankety Triatlonista roku 2007 (bar Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1-Staré Město).

VOLEJBAL 18.00ČZU Praha– SKV Ústí nad Labem (22. kolo extraligy mužů, sportovní hala na Lužinách, Bellušova 1877, Praha5).

(klt, dp)