Vysokoškolačky mají přitom problémy se se zraněnými oporami. Na marodku vedle kapitánky Michaely Ferančíkové a americké rozehrávačky Lindsay Whalenové přibyla i reprezentační kanonýrka Markéta Mokrošová.

Šance USK, který v prvním kole prohrál o 42 bodů v ruském Jekatěrinburgu, se tak proti účastníkovi loňského Final Four výrazně snižují.

Přesto trenér Lubor Blažek věří, že klíčové hráčky se na palubovce nakonec objeví. „Na klidu týmu takové věci nepřidají. Musíme se s tím vyrovnat, ale kdybychom byli kompletní, tak do toho zápasu jdeme s trochu jiným pocitem,“ řekl Blažek. Podle něj je nejpravděpodobnější start Mokrošové.

USK hraje s Bourges znovu po roce. V minulé sezoně nejprve Pražanky podlehly francouzskému velkoklubu doma o čtyři body, když jim nevyšel závěr zápasu, v odvetě byl rozdíl třináctibodový.

Slováci přiletí v sedm hodin večer

O hodinu později přiletí do Prahy fotbalová reprezentace Slovenska k sobotnímu vysoce prestižnímu souboji s naším národním mužstvem. Lovci autogramů se ale nedočkají Jána Ďurici z ruského klubu Saturn, místo něj přicestuje nováček Tomáš Hubočan ze Žiliny. V nominaci jsou mj.i slávista Matek Krajčík a sparťan Karol Kisel, další tři hráči působili dříve pražských klubech: brankář Kamil Čontofalský v Bohemians, obránce Marek Čech ve Spartě a záložník Ján Kozák ve Slavii.

Svěřenci trenéra Jána Kociana budou pořádně motivovaní, z dosavadních pěti vzájemných zápasů totiž vyhráli jediný. Naposledy se Češi radovali loni v Bratislavě po výhře 3:0 v kvalifikaci mistrovství Evropy. A půjde opravdu už jenom o prestiž, neboť Češi si už postup na EURO 2008 zajistili, zatímco Slováci své šance pozbyli.

Hokejisté Sparty na Černém Mostě

Příznivci hokejové Sparty a lovci autogramů se mohou odpoledne vydat na Čený Most. V tamním Gigasportu se od 17.00 koná autogramiáda části mistrovského týmu. Akce se zúčastní Tomáš Duba, Petr Nedvěd, Ľubomír Vaic, Petr Ton, Michal Sivek a Jan Hanzlík. V rámci autogramiády bude vylosováno třicet výherců, kteří si odnesou dvě volné vstupenky na utkání Sparta – Zlín, které se uskuteční 27. listopadu.

 

Kam za sportem v Praze

ČTVRTEK 15. listopadu

BASKETBAL 18.00 USK Praha–Basket Bourges (Evropská liga žen, hala na Folimance).

BILLIARD 19.00 Otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

0BOWLING 18.00 Záběhlický krocan (herna Na Ovčíně, Záběhlická 82, Praha 10).

FOTBAL 10.30 Trénink reprezentace ČR (stadion E. Rošického, Strahov), 18.00 Dubeč–Hostivař (dohrávka I. A třídy, hř. Uhříněves), 19.50 přílet reprezentace Slovenska (letiště v Ruzyni) a odjezd k ubytování v hotelu Praha.

GOLF 8.00 Neoficiální jamkové M-ČR na simulátorech (Erpet Golf Centrum, Strakonická 4, Smíchov).

HÁZENÁ 20.00 Dukla SCM–Karviná SCM (I. liga st. dorostenců, hala v ul. Pilotů v Ruzyni).

HOKEJ 17.00 Autogramiáda hráčů Sparty v Gigasportu Černý Most (účastní se Tomáš Duba, Petr Nedvěd, Ľubomír Vaic, Petr Ton, Michal Sivek a Jan Hanzlík).

STOLNÍ FOTBAL 18.30 Copa Europa (Klub Mlejn, Kovářova 1615/4, Praha 5-Stodůlky), 20.00 Bamboo Challenge, turnaj dvojic (Bamboo Music Pub, Počernická 473, Praha 10-Malešice).