Ztzv. velkých sportů vynikají dva extraligové zápasy hokejistů Slavie, vpátek se Znojmem a vneděli sPardubicemi. Fotbalové fanoušky by měl zase ovíkendu přilákat závěr Tipsport Cupu ve vršovickém Edenu, byť letos netradičně snepražskou účastí. Vsobotním semifinále se střetnou Liberec sdruholigovou Příbramí a Teplice sbratislavskou Artmedií, oden později jsou na programu zápas otřetí místo a finále turnaje.

Pokud chce někdo vidět vakci vyloženě fotbalové týmy zhlavního města, může se vydat například na hřiště Slavoje Vyšehrad, kde se hrají vsobotu již od rána tři zápasy Dragoun Cupu. Ze šesti týmů nastoupí pět pražských, byť se jedná oúčastníky ČFL a divizí. Po celé metropoli se ale koná spousta dalších zimních turnajů.

Sportovní víkend lze zakončit například návštěvou haly ve vršovickém Edenu. Domácí volejbalistky Slavie, povzbuzené čtvrteční výhrou 3:0 vpražském derby ve Střešovicích, budou hostit vdalším extraligovém klání družstvo UP Olomouc.

Kam za sportem ovíkendu vPraze?

PÁTEK 25.ledna

BRUSLENÍ Veřejné bruslení na Štvanici: 10.30až 12.00, 15.00až 17.30, 20.00až 22.00 (ZS Štvanice, Praha 7-Holešovice).

FUTSAL 20.00Benago Praha–Delta Real Šumperk (I. liga, hala Sparty na Letné, Korunovačníul.).

GOLF 14.00Pilsner Urquell Cup, halový turnaj (Erpet Golf Centrum, Strakonická 4, Smíchov).

HOKEJ 17.00Sparta–Plzeň (extraliga juniorů, malá hala uT-Mobile Areny, Holešovice), Slavia–Ústí nad Labem (ZS vEdenu), 18.15Slavia–Znojmo (extraliga, Sazka Arena, Ocelářská ul, Praha 9-Vysočany), 20.45Cormoran auto-Krásný–Spei výfuky (pražský přebor, ZS Kobry vBraníku, Mikuleckého 1584, Praha4).

JEZDECTVÍ Jezdecká akce na Císařském ostrově 1098, Praha 7: 10.00předvádění mladých hřebců, 16,00vyhodnocení hřebců, 17.30večerníshow.

KRASOBRUSLENÍ 8.00až 19.00Prague Cup 2008– oficiální tréninky před soutěží (ZS HASA, Sámova 1, Praha 10; ZS vLetňanech, Tupolevova669).

LAKROS Interkrosová extraliga (hala vZŠ Zelený pruh, Praha 4-Michle): 20.00Devils Jižní Město–LCC Radotín, 21.15Tea Party–Los Parchantos.

STOLNÍ FOTBAL 20.00Kyklop Cup (Kyklop bar, Pod Stárkou, Praha4).

STOLNÍ TENIS 18.00Elizza Praha–El Niňo B (I. liga mužů, Mikulova 2, Praha 4-Opatov).

SOBOTA 26.ledna

AEROBIK 9.30Mistrovství ČR vpódiových skladbách (sportovní centrum UK, Bruslařská 10, Praha 10-Hostivař).

ATLETIKA 10.00Přebor Prahy (Hala Otakara Jandery ve Stromovce), Přebor Královéhradeckého a Pardubického kraje (přetlaková hala na Strahově).

BADMINTON 9.00Grand Prix juniorů (ZŠ Praha Vinoř, Prachovická 340, Praha9).

BASKETBAL 10.00Sokol Vyšehrad–Lokomotiva Plzeň (extraliga juniorů, Rašínovo nábř. 24, Praha 2), 12.00USK–APlus Brno (extraliga juniorů), 15.00USK–KARA Trutnov (Trocal liga žen, oba zápasy hala na Folimance), Sokol pražský–Proton Zlín (extraliga juniorů, hala vŽitné 42, Praha 2), 18.00WBA Sparta–Sokol Písek (extraliga juniorů, Basket academy, Kovářova 1617, Praha 5-Stodůlky).

BILLIARD 10.30Extraliga vpoolu– 3.kolo (herna Balabuška, Michelská 16/19, Praha 4), 19.00Harlequin Tour (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha2).

BOWLING 12.30Turnaj netradičních dvojic (Bowling Zlatá kovadlina, Komunardů 36, Praha7).

BRUSLENÍ Veřejné bruslení na Štvanici: 9.00až 12.00, 14.00až 17.00, 20.00až 22.00 (ZS Štvanice, Praha 7-Holešovice).

CURLING 9.00II. liga mužů a žen (curlingová hala, Komárkova 12, Praha 4-Roztyly).

FLORBAL 17.30Sokol Královské Vinohrady–Vikings Kopřivnice (I. liga mužů, Polská 1, Praha 2), 18.00AC Sparta–MEZ Vsetín (I. liga mužů, Sportovní hala Zelený pruh, Praha 4-Michle), 19.00JM Chodov–Torpedo Havířov (extraliga mužů, hala vul. Mírového hnutí 2137, Praha 4-Chodov). II. liga mužů, divize II (všechyn zápasy vhale ZŠ Kunratice, KLibuši 7, Praha 4): 10.00Orka Stará Boleslav–Tornádo Barrandov, 11.40C.S.K.A. Hlásná Třebaň–Sparta Kutná Hora, 13.20SKP Nymburk–Tornádo Barrandov, 15.00Hlásná Třebaň–Stará Boleslav, 16.40Kutná Hora–Nymburk.

HOKEJ 13.45Sparta–Litvínov (extraliga dorostenců, malá hala uT-Mobile Areny), 17.00Slavia–České Budějovice (extraliga dorostenců, vEdenu), TJ Bohemians–Sokol Žižkov (pražský přebor, ZS Nikolajka, Smíchov), 18.15HC Olympik–Kobra B (pražský přebor, ZS Letňany, Tupolevova ul, Praha8).

JEZDECTVÍ Jezdecká akce na Císařském ostrově 1098, Praha 7: 9.00výběr starších hřebců, 11.00sportovní program, 12.00vyhlášení vítězů, 13.30zahájení aukce hřebců.

KRASOBRUSLENÍ 8.00Prague Cup 2008.Oficiální trénink, volný program mládeže, krátký program juniorů a seniorů (T-Mobile Arena, Za Elektrárnou 419, Praha7).

LUKOSTŘELBA 9.00Halový pohár Startu Praha– 7.kolo (tělocvična SK Start na Střeleckém ostrově).

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 8.30Rider Open Beach vhale (Beachklub Pankrác, areál vHoráčkově ul. 1100, Praha 4), Hamr Tour 2008, turnaj mixů (kurty vareálu Hamr Sport, Vltavanů 1542, Praha 4-Braník).

RICOCHET 9.00Top 4družstev (klub Svět pod Palmovkou, nám. Dr. Holého 13, Praha 8-Libeň).

STOLNÍ TENIS 14.00El Niňo Praha–Sokol Králův dvůr (extraliga mužů, hena Na Kotlářce 1, Praha 6-Dejvice), 15.00Elizza Praha–TTC Praha B (I. liga mužů, Mikulova 2, Praha 4-Opatov), 17.00Slavoj Praha–SKST Brno (I. liga žen, Rakovského 3136, Praha 4-Modřany).

ŠERM 11.00Pražský turnaj kadetek a juniorek (šermírna USK, zimní stadion HASA, Sámova 1, Praha 10), 12.00Zlatá Praha, turnaj Světového poháru žen vkordu (hala vEdenu, Vladivostocká 10, Praha 10-Vršovice).

TANEČNÍ SPORT 10.00až 22.00Mistrovství ČR vlatinskoame­rických tancích (hala Sparty na Letné, Nad Královskou oborou 51, Praha7).

TENIS 8.30Oáza Cup, turnaj na povrchu supreme (kurty SK OAZA Praha, Jeremenkova 106, Praha4).

VOLEJBAL 10.00a 14.00Bohemians Praha–Spartak Ústí nad Labem (II. liga žen, loděnice Podolí, Modřanská 51), 11.00a 15.00TJ Praga–SK Prosek (II. liga mužů, tělocvična SOU služeb, Novovysočanská 5, Praha 9), 18.00Sokol Žižkov I.–Šternberk (I. liga žen, hala vul. Koněvova 19, Praha3).

NEDĚLE 27.ledna

ATLETIKA 10.00Přebor Jihočeského kraje žactva (přetlaková hala na Strahově), 10.30Přebor Prahy (Hala Otakara Jandery ve Stromovce),

BADMINTON 9.00Grand Prix juniorů, semifinále a finále (ZŠ Praha Vinoř, Prachovická 340, Praha9).

BASKETBAL Extraliga juniorů: 10.30Sokol pražský–BCM Ostrava (extraliga juniorů, hala vŽitné 42, Praha 2), 11.00WBA Sparta–Lokomotiva Plzeň (extraliga juniorů, Hala Basket academy, Kovářova 1617, Praha 5-Stodůlky), 11.00USK–BK Prostějov (extraliga juniorů, hala na Folimance), 14.00Sokol Vyšehrad–Písek (extraliga juniorů, Rašínovo nábř. 24, Praha2).

BILLIARD 10.30Liga žen vpoolu (herna Balabuška, Michelská 16/19, Praha4).

BOWLING 10.00Mistrovství Prahy juniorů (Best Bowling centrum, Metropole Zličín, Řevnická 1, Praha 5), 18.00Starobrno liga družstev (SC Radava, Milady Horákové 37, Praha7).

CURLING 9.00II. liga mužů a žen (curlingová hala, Komárkova 12, Praha 4-Roztyly).

BRUSLENÍ Veřejné bruslení na Štvanici: 9.00až 12.00, 14.00až 17.00 (ZS Štvanice, Praha 7-Holešovice).

FLORBAL 15.00AC Sparta–Vikings Kopřivnice (I. liga mužů, hala Zelený pruh, Praha 4-Michle), 17.30Sokol Královské Vinohrady–MEZ Vsetín (I. liga mužů, Polská 1, Praha 2). I. liga juniorek (hala Akcent Radlice, Kutvirtova 5, Praha 5): 10.00Sokol Královské Vinohrady–FBC Kladno, 11.10JM Chodov–Děkanka Praha, 12.20Tygřice Mladá Boleslav–FBC Kladno, 13.30JM Chodov–Sokol Královské Vinohrady, 14.40Děkanka Praha–Tygřice Mladá Boleslav.

GOLF 8.00Dětský halový turnaj (Erpet Golf Centrum, Strakonická 4, Smíchov), 9.00I. Zimní Tour (Golf Club Hostivař, Hornoměcholupská 565, Praha10).

HOKEJ 17.00Slavia–Pardubice (extraliga, Sazka Arena).

KRASOBRUSLENÍ 8.00Prague Cup 2008.Oficiální trénink, volný program juniorů a seniorů (T-Mobile Arena, Za Elektrárnou 419, Praha7).

KUŽELKY Mistrovství Prahy (kuželna vBraníku, ul. Mezi sklady): 9.00dorostenky, 11.00dorostenci.

MÍČOVÉ HRY 8.45Míčový sedmiboj smíšených dvojic– líný tenis, stolní tenis, nohejbal, basketbal, volejbal, házení a kopání na branku (hala FTVS UK, José Martího 31, Praha 6-Vokovice).

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL 8.30Extraliga mužů a žen, 3.cyklus (Beachklub Pankrác, areál vHoráčkově ul. 1100, Praha4).

STOLNÍ FOTBAL 20.00Suchá dáseň Challenge, turnaj dvojic (Hostinec uSuché Dásně, Trojická 11, Praha 2), Molekula Cup, turnaj mixů (Molekula Music&Foosball Pub, Roháčova 6, Praha 3-Žižkov).

STOLNÍ TENIS 10.00Slavoj Praha–MS Brno (I. liga žen, Rakovského 3136, Praha 4-Modřany).

ŠERM Zlatá Praha, turnaj SP žen vkordu (hala vEdenu, Vladivostocká 10, Praha 10-Vršovice): 9.00vyřazovací boje, 14.15finále.

TENIS 8.30Oáza Cup, turnaj na povrchu supreme.

VOLEJBAL 12.30a 16.00PVK Olymp–Mittal Ostrava (extraliga juniorek, hala vPřípotoční 300, Praha 10-Vršovice), 18.00Slavia–UP Olomouc (extraliga žen, hala vEdenu).

Fotbal vPraze

PÁTEK 25.ledna

Memoriál Petra Packerta (turnaj starých gard vEdenu): 18.00Kozlovna–Rapid.

Turnaj mladšího dorostu na Motorletu 17.30Motorlet 93–FSCLibuš.

SOBOTA 26.ledna

Tipsport liga 11.00Slovan Liberec–Marila Příbram, 14.00Artmedia Petržalka–Teplice (oba zápasy semifinále, hř. vEdenu).

Dragoun Cup na Vyšehradě 9.30Slavia B–Bohemians 1905B, 11.30Viktoria Žižkov B–Čáslav, 13.30Sparta B–Loko Vltavín.

Turnaj vUhříněvsi 12.00Říčany–Kbely, 14.00Votice–Dubeč.

Turnaj Radotína a Aritmy, skupina A: 11.00Přední Kopanina–Nový Knín, 13.00Slivenec–Motorlet B (oba vRadotíně). Skupina B: 13.00Aritma–SK Střešovice, 15.00Zličín–Motorlet A-dorost (oba hř. Aritmy ve Vokovicích).

Teskahor Cup ve Štěrboholích 9.30Junior–Újezd nad Lesy, 11.30Slavia Jesenice–Nelahozeves, Union Vršovice–Hřebeč.

Vekra Cup na Kačerově 9.30Radim–Šeberov, 11.30Nusle–Lochkov, 13.30ČAFC B–Chotýšany, 15.30Sparta Krč B–Kytín.

Turnaj vKyjích 9.30Kyje B–Čakovice, 11.20Praga–Dolní Počernice B, 13.30Měšice–Všenory, 15.30Vyšehořovice–KyjeC.

Turnaj na Zličíně 17.00Mníšek–Roztoky, 19.00Zličín B–MeteorB.

Dorostenecký turnaj na Meteoru 11.00Podolí–Plzeň A, 13.00Bohemians 1905A–Plzeň B, 15.00Bohemians 1905B–Braník, 17.00Junior–Meteor A, 19.00Meteor B–BohemiansPraha.

Dorostenecké turnaje Motorletu 12.15Libuš–Horní Měcholupy (starší), 14.00Admira–Dukla (starší), 16.00Libuš–Kyje (starší), 18.00Horní Měcholupy–Dukla (starší).

Dorostenecký turnaj vRadotíně 15.00Hořovice–ČLU Beroun, 17.00Radotín–Kunice.

Přípravná utkání 11.00Sparta B-dorost–FSC Libuš (TC Strahov), 15.30Slavoj Vyšehrad–ČeskýBrod.

NEDĚLE 27.ledna

Tipsport liga 10.30utkání o3.místo, 13.30finále (vEdenu).

Dragoun Cup na Vyšehradě 9.30Motorlet–Kladno B, 11.30Teplice B–Admira, 13.30Vlašim–Horní Měcholupy.

Royal Cup na Meteoru 11.00Čelákovice–Uhelné sklady, 13.00Zápy–Bohemians Praha B, 15.00Štětí–Stará Boleslav, 17.00Meteor–Velim (vše hř. Štěpničná vĎáblicích).

Turnaj vUhříněvsi 12.00Sázava–Kamenice, 14.00Uhříněves–Hostivař.

Turnaj Radotína a Aritmy, skupina A: 17.00Radotín–FSC Libuš (vRadotíně).

Aritma Cup 13.00Velvary–Rudná, 15.00Aritma dorost–Řeporyje, 15.00Aritma B–Košíře (vše hř. Aritmy ve Vokovicích).

Turnaj II vRadotíně 11.00Radotín B–Krňany, 13.00Nová Ves pod Pleší–Lipence, 15.00Lety–ČL Union BerounB.

Teskahor Cup ve Štěrboholích 9.30Loko Vltavín B–Vyšehrad B, 11.30Rapid Malešice–Kunice, 13.30Dolní Počernice–Zásmuky, 15.30Podolí–VlašimB.

Vekra Cup na Kačerově 9.30Horní Měcholupy B–Chuchle, 11.30Cerhovice–Braník, 13.30Modřany–Dolní Břežany, 15.30Troja–1999Praha.

Turnaj vKyjích 9.30Stříbrná Skalice–Radonice, 11.20Svojetice–Louňovice, 13.30Lužec–Kyje A, 15.30Union Žižkov–Dubeč.

Turnaj na Zličíně 17.00Řepy–Hostouň, 19.00Bílá Hora–Horoměřice.

Dorostenecké turnaje Motorletu 9.00Motorlet 92–Braník (mladší), 12.15Kladno–Meteor (mladší), 14.00Horní Měcholupy–Dukla (mladší), 16.00Motorlet–Libuš (starší), 18.00SK Střešovice–Vyšehrad (starší).

Přípravné utkání 15.00Dukla B–Přední Kopanina (TC Strahov).

 

Denis Postler, Tomáš Klement