Téměř pětiměsíční přestávka skončila, o slovo se hlásí hokejová extraliga. V pozici obhájce titulu do sezony 2009/10 vstoupí Karlovy Vary, jež ve finále zdolaly Slavii a oplatily jí rok starý dluh.

Právě na zápas Slavie mohou poprvé v tomto ročníku zamířit hokeje nedočkaví Pražané. V O2 Areně se jako první soupeř představi Třinec.

„Sešívaní“ přes léto svůj kádr nijak výrazně neobměnili. Největším oslabením je bezesporu odchod nejproduktivnějšího hráče uplynulého ročníku Jaroslava Bednáře do KHL. Do role tahouna se tak zřejmě dostane jeho „dvojče“ z minulé sezony Roman Červenka.

Vloni Slavia vstoupila do sezony sérií osmi vítězství v řadě. V přípravě se jí ovšem nedařilo. V devíti předsezonních střetnutích dokázala totiž jen třikrát zvítězit v základní hrací době a naposledy podlehla prvoligovému Havlíčkovu Brodu.

Do nejvyšší soutěže se po letech vrací Kometa Brno. Ta vystřídala Znojemské Orly, kteří se letos musí spokojit s 1. ligou. Dalším velkým lákadlem je návrat dvou hokejových hvězd – brankáře Dominika Haška do Pardubic a beka Františka Kaberleho do Kladna.

Kam za sportem v Praze?

STŘEDA 9. září

BASEBALL Mistrovství světa: 16.00 Česká rep. – Austrálie (areál Eagles v Krči, Pálkařská ul., Praha 4).

HÁZENÁ Extraliga mužů: 19.00 Dukla – Třeboň (hala Podvinný mlýn, Kovanecká ul., Vysočany).

HOKEJ Extraliga: 18.15 Slavia – Třinec (O2 Arena, Vysočany).