V úterý završili hokejisté Sparty svůj triumf v letním Tipsport Hockey Cupu, před startem nového ročníku extraligy je ale čeká ještě jeden přípravný zápas. Dnes se v holešovické Tesla Areně utkají se Slovanem Bratislava, někdejším velkým rivalem z dob federálních časů. Zápas se hraje v 18 hodin.

Belasí jsou atraktivním protivníkem

Klub z metropole našich východních sousedů je v šestnáctileté historii slovenské nejvyšší soutěže nejúspěšnějším celkem, na svém kontě má sedm titulů. Ten poslední vyhrál v předloňské sezoně.

Po zisku bronzové medaile v uplynulém ročníku doznalo mužstvo mnoho zásadních změn. Odešli finský gólman Sasu Hovi i nejlepší střelec Milan Kukumberg do Ruska, zatímco Marek Uram posílil tým Martina. „Belasí“ se zato posílili o exznojemské hráče Tomáše Demela a Radima Tesaříka. Poslední ruský úlovek do obrany se pak jmenuje Kirill Tulupov, vracející se ze zámoří.

Za Slovan hraje i centr Ľubomír Vaic, jenž předtím působil ve Spartě. Poté, co před minulou sezonou přestoupil z Prahy do Bratislavy, více než zdvojnásobil svůj příděl kanadských bodů do klubových statistik.

Stále jde jen o přípravu, vědí v Holešovicích

Spartě se letos v létě daří, skončila druhá na turnaji v Salzburgu a vyhrála Tipsport Hockey Cup.

„Stále jde jenom o přípravu. Konečně po zápasech, které jsme hráli se soupeři z první ligy, měl finálový zápas se Zlínem tempo. Určitě nás samotné vítězství těší a jako bonus máme i nějaké peníze do kasy,“ hodnotil prvenství v letním poháru gólman Jan Chábera.

Podobný náhled má i hlavní trenér Pavel Hynek: „Za vítězství je nezanedbatelná částka, která přijde zvlášť v dnešní době každému klubu vhod. Spíš jsem se na to ale díval z pohledu, co nám to přineslo z pohledu kvality hry, a to jsem byl spokojen pouze s první třetinou.“

Generálku na extraligu nejspíše oželí Chábera, na místo v brance by se měl postavit Petr Přikryl. Volno dostanou asi i další základní stavební kameny sestavy. „Dáme příležitost mladším hráčům a hráčům z farmy,“ uvedl Hynek.

Sparťané nastoupí v nových světlých dresech určených pro domácí extraligové zápasy. Vstupné je jednotné sto korun a permanentkáři mají vstup zdarma. Lístky bude možné zakoupit ve vchodě č. 27 a pro fanoušky bude otevřen vchod č. 28 půl hodiny před začátkem utkání.

Kam za sportem v Praze?

ČTVRTEK 3. září

ATLETIKA 18.00 Rasokros (terénní běh na 7,5 km, start u hotelu Nosál v Krčském lese, Praha 4).

BILLIARD 19.00 Otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BOWLING 17.30 Člověče, nezlob se (Patium Zbraslav, Žitavského 496, Praha 5).

HOKEJ Přípravné utkání: 18.00 Sparta – Slovan Bratislava (Tesla Arena, Holešovice).

MOTORISMUS Pražský automobilový Seat sraz (na Zličíně).

(klt, dp)