Eco-Investment (bývalá Viktoria Žižkov) se sídlem v hale Sparty na Letné už neměl potřebne peníze na další chod týmu, který se tak rozpadl. Podobný osud potkal SELP Mladá Boleslav, jen s tím rozdílem, že tým nebyl rozprášen a přetransformoval se zpátky do Prahy. Tentokrát už ale ne jako SELP Sokol Vysočany, nýbrž Slavia Praha se sídlem ve vršovickém Edenu.

Z Vršovic jsou rovněž Bohemians 1905, nicméně to platí pro fotbalisty. Futsalisté pod názvem Klokani Vršovice (bývalé Terasy Praha) vyhráli druhou nejvyšší soutěž, postoupili mezi českou klubovou elitu a pozměnili si název, aby byl shodný s fotbalisty. Působit však budou nadále v hale na Zeleném pruhu č. 50 v Krči.

A právě tady hrají Bohemians 1905 v srpnu i svá přípravná utkání. V prvním z nich podlehli Arsenalu Benešov 4:7, dnes od osmi hodin večer změří síly s Olympikem Mělník. Slávisté se střetnou ve středu v Edenu se slovenskou Dubnicou, jež se pak o dva dny později představí ještě na Zeleném pruhu. Tedy v souboji s Bohemkou.

„Opět se velice těšíme na bouřlivou atmosféru, na kterou jsme si navykli na konci loňského ročníku,“ zvou fanoušky hráči zelenobílých.

První ligové kolo je na programu v pátek 28. srpna a střetnou se v něm v Edenu právě oba pražští zástupci Slavia a Bohemians 1905.

Kam za sportem v Praze?

ATLETIKA 18.10 Odlet Romana Šebrleho na atletické MS do Berlína (letiště v Ruzyni).

BILLIARD 19.00 Otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BOWLING 17.30 K.O. nebo O.K. (Bowling Zlatá kovadlina, Komunardů 36, Praha 7).

FUTSAL Přípravné utkání: 20.00 Bohemians1905 – Olympik Mělník (hala Zelený pruh 1294/50, Praha 4-Krč).

(klt, dp)

(klt, dp)