Mediálně přehlíženou, přesto významnou sportovní akcí je v tomto týdnu v Praze Světový pohár softballových kadetek, tedy dívek do sedmnácti let. Koná se v baseballovém a softballovém areálu v Krči.

Kampaň za návrat na olympiádu

Turnaj je jedním ze základních kamenů kampaně Back-Softball za návrat softballu na program olympijských her. Ideou je ukázat budoucnost tohoto sportu a jeho rozšířenost po celém světě. Proto byla zvolena kategorie dívek do 17 let, která má svoji sportovní kariéru ještě před sebou.

Světový pohár v softballu dívek je navíc hlavní mezinárodní akcí České softballové asociace v roce 2009.

Dnes večer proti Číňankám, zítra s Venezuelankami

A jaký je hrací program turnaje? Tucet družstev je rozděleno do dvou skupin po šesti. Skupinu A tvoří Japonsko, Kanada, Dominikánská republika, Jižní Afrika, Rusko a Itálie. Ve skupině B figurují Česká republika, Nizozemsko, Portoriko, Venezuela, Čína a Zimbabwe.

Naše dívky nejprve v úvodním utkání podlehly v neděli Portoriku, pak ale zdolaly Nizozemky i reprezentantky afrického Zimbabwe a mají šanci postoupit ze skupiny B do závěrečných bojů mezi nejlepší osmičku. Do ní se kvalifikuje po čtyřech družstvech z obou skupin. Portoričanky zatím vedou naši skupinu se třemi výhrami na kontě.

Dnes od sedmi hodin večer hrají mladé Češky se svými čínskými vrstevnicemi a zítra ve stejný čas uzavřou své vystoupení v základní skupině proti neméně exotickým soupeřkám z jihoamerické Venezuely.

Diváci nebudou mít čas se nudit

Pro diváky je vedle sportovních zážitků připravena řada dalších akcí a soutěží. V průběhu turnaje se uskuteční soutěž o ne tvrdší hod a také o nejrychlejšího běžce, který dokáže oběhnout všechny čtyři mety.

V areálu bude k dispozici i odpočinková zóna s různými nafukovadly, kde se mohou vydovádět děti.

Začíná fotbalová liga dorostenců

Na hřišti Lokomotivy Vršovice začne dnes brzy po poledni nejvyšší fotbalová soutěž mladšího a staršího dorostu. Domácí Bohemians 1905 hostí soupeře z Brna. Starší kategorie se utká od 13 hodin, v 15.15 přijdou na řadu jejich mladší kolegové.

Mistrovský titul v obou věkových kategoriích obhajují dorostenci Sparty, kteří se dnes představí v Mladé Boleslavi.

Kromě toho se dnes uskuteční spousta přípravných zápasů účastníků pražského fotbalového přeboru, jehož nový ročník se „rozjede“ až na sklonku příštího týdne.

Kam za sportem v Praze?

STŘEDA 12. srpna

FOTBAL I. liga dorostu, dvojzápas Bohemians 1905 – Brno: 13.00 starší, 15.15 mladší (hřiště Loko Vršovice). Přípravná utkání: 18.00 Union Vršovice – Slavoj Podolí, Sokol Troja – Loko Vltavín B, Motorlet B – Stodůlky (hř. Jinočany), SK Zeleneč – Sokol Cholupice, 18.30 Sparta Krč – Zbraslav, Čechie Uhříněves – SK Střešovice, Tempo Praha 4 – Háje Jižní Město, ČAFC – Dolní Měcholupy, Horní Měcholupy B – Újezd Praha 4, 19.00 Viktoria Štěrboholy – Uhelné sklady.

SOFTBALL Světový pohár hráček do 17 let: 10.00 Dominikánská rep. – Kanada, Portoriko – Venezuela, 12.00 Jihoafrická rep. – Rusko, 14.30 Čína – Venezuela, 15.30 Nizozemsko – Zimbabwe, 16.30 Kanada – Japonsko, 18.00 Dominikánská rep. – Itálie, 19.00 Česká rep. – Čína (areál v Krči, Pálkařská 225, Praha 4).