Dopoledne nasednou do autokaru, v podvečer už nastoupí ke svému prvnímu zápasu. Příprava fotbalistů Sparty na nový soutěžní ročník, v němž se pokusí získat zpět domácí titul a ještě předtím se probít do Ligy mistrů, už běží na plné obrátky.

Dnes cestují rudí do Rakouska, kde sehrají pět přípravných zapasů, ten první hned dnes od 18 hodin. Ve St. Florianu se střetnou s celkem LASK Linec.

Ve výpravě nechybí kapitán Berger

Zítra pak přejede autokar s hráči a realizačním týmem do horského prostředí v Bad Kleinkirchheimu. Přímo tam a na okolních hřištích změří sparťané síly s dalšími čtyři protivníky, konkrétně ve čtvrtek se slovinskou Olympií Lublaň, v sobotu bulharským CSKA Sofia, příští týden ve středu znovu se slovinským soupeřem, ale Naftou Lendava a na závěr v sobotu 11. července s německým MSV Duisburg, tedy šestým týmem tabulky II. bundesligy. Pak se vrátí do Prahy.

Ve výpravě Sparty nechybí ani uzdravený kapitán Patrik Berger, jenž musel kvůli potížím s kolenem předčasně opustit předchozí soustředění ve Františkových Lázních.

Starý známý LASK

LASK Linec Sparta dobře zná, v únoru se spolu totiž oba celky střetly v přípravě na Letné. Domácí tehdy vyhráli jasně 3:0. V ligové soutěži se LASKu příliš nevedlo, sedmé místo je pro něj zklamáním. Speciální náboj bude mít zápas pro Rakušana Niklase Hohenedera. Pokud jej trenéři Sparty nominují, postaví se proti bývalým spoluhráčům.

Olympia Lublaň vyhrála v sezoně 2008/09 druhou slovinskou ligu s náskokem sedmi bodů, bude tedy nováčkem nejvyšší soutěže. CSKA Sofia sahal po zisku bulharského titulu. Ten mu unikl o pouhý bod, slavilo Levski Sofia. CSKA tak čeká Evopská liga. Nafta Lendava hraje první ligu ve Slovinsku poslední čtyři roky bez přestávky. Nováček se sezony 2004/05 si drží velmi stabilní výkonnost – třikrát skončil v konečné tabulce sedmý, jednou na osmé pozici.

MSV Duisburg se v posledních letech často pohybuje mezi první a druhou bundesligou. V letech 2006 a 2008 skončil MSV v nejvyšší soutěži poslední, na rozdíl od roku 2007 se ale nyní nedokázal mezi elitu vrátit.

Kam za sportem v Praze?

ÚTERÝ 30. června

ATLETIKA 18.45 Běh Vidrholcem (kros 5 km, start poblíž žel. st. Praha-Klánovice).

BASKETBAL 9.00 Mistrovství světa veteránů mužů a žen (haly Sokola pražský v Žitné 24, Sokola Vyšehrad, Na Folimance, na Dukle, na Letné, v Edenu a ve Sportovním centru ČVUT).

FOTBAL 9.00 Odjezd autokaru s týmem Sparty na herní soustředění do Rakouska (AXA Arena na Letné), 15.00 Losovací aktiv pro kluby ČFL a divizí (areál VŠE, Ekonomická 957, Praha 4-Jižní Město).

LUKOSTŘELBA 15.15 Terénní závod (střelnice SK Start na Strahově).

PLOCHÁ DRÁHA 18.00 Přebor ČR tříčlenných družstev (stadion Markéta, Břevnov).

(klt, dp)