Dva pražské fotbalové týmy ze druhé nejvyšší soutěže zahájí dnes přípravu na nový soutěžní ročník: Viktoria Žižkov, jež po dvou letech sestoupila z nejvyšší soutěže a Dukla, která skončila v uplynulé sezoně II. ligy pátá.

Petržela vede už čtvrtý pražský klub

Žižkovští se po pádu z I. ligy rozloučili s trenérem Zdeňkem Ščasným, jehož nahradil cestovatel Vlastimil Petržela. Tím také zkompletoval svůj pražský čtyřlístek, už předtím totiž koučoval Slavii, Bohemians i Spartu. Ve „sbírce“ mu tak chybí mu právě už jen zmíněná Dukla…

„Celou přípravu si odpracujeme v domácím prostředí. Trénovat je kde a pouze musíme nějak doladit kvalitní posilovnu,“ řekl Petržela. První dva dny má Viktorka na programu testy. „S kondiční částí přípravy začneme ve středu,“ upřesnil nový kouč.

Prvním herním testem bude pro Žižkov turnaj v Čelákovicích 4. července, kde Petrželovo mužstvo hned v prvním zápase čeká mistrovská Slavia.

Z fotbalistů Dukly se stávají dočasně vodáci

Dukla se dnes schází na Julisce a pak tým spolu s trenéry odcestuje do Českého Krumlova, kde se promění ve vodáky a bude sjíždět Vltavu. Je to nestandardní zahájení přípravy, ale jistě pomůže k utužení vztahů v kolektivu.

Pak začíná fotbalová příprava, která je proložena sedmi zápasy. V úvodních třech budou Dukle soupeři týmy z I. ligy, od 7. do 19. července odjede kolektiv trenéra Bittengela do Francie, kde v Normandii sehraje čtyři utkání.

Atleti se vracejí domů se „schlíplým ocasem“

Nedlouho před půlnocí přiletí do Prahy česká atletická reprezentace, jež na ME družstev v Portugalsku v celkovém hodnocení selhala. Neudržela se totiž v elitní skupině.

Ve dvoudenní soutěži obsadili naši muži a ženy desátou, první sestupovou pozici. Na 9. místo ve dvanáctičlenné soutěži jim chyběly pouhé tři body, o které zaostali za Řeckem.

„Nepovedlo se, co se dá dělat,“ uvedl kouč reprezentace Václav Fišer. „Příští rok se ale vrátíme.“

O nejlepší český víkendový výsledek se postarala Lucie Škrobáková, která jako jediná dokázala zvítězit. V závodu na 100 metrů překážek dosáhla času 12,94 s a jen o setinu zaostala za svým českým rekordem z loňské sezony.

Český tým si během víkendu na své konto připsal také dvě druhá (oštěpařka Barbora Špotáková a výškař Jaroslav Bába) a tři třetí místa (koulař Antonín Žalský, diskařka Věra Cechlová a překážkářka Zuzana Hejnová). V celkovém součtu to ale v Leirii beztak nestačilo…

Kam za sportem v Praze?

PONDĚLÍ 22. června

ATLETIKA 23.20 Přílet reprezentace mužů a žen, včetně oštěpařky Barbory Špotákové, z mistrovství Evropy družstev v Portugalsku (letiště v Ruzyni).

BOWLING Mistrovství Evropy mužů a žen: 9.00 První den turnaje dvojic (Best Bowling centrum, Metropole Zličín, Řevnická 1, Praha 5).

FOTBAL Zahájení příprav na novou sezonu: 9.30 Dukla (stadion Juliska, Dejvice) a Viktoria Žižkov (trénink. Centrum Horní Počernice, Praha 20). Výstava: 9.00 až 19.00 Sto let vysočanského fotbalu (Vysočanská radnice, Sokolovská 324/14, Praha 9).

LAKROS Mistrovství světa žen – utkání ve skupinách: 13.30 Anglie – Japonsko, 15.00 Wales – Skotsko, 16.30 Austrálie – USA (v Edenu).

SOFTBAL Přebor Prahy mužů: 19.00 Iuridica B – Tempo B (Svoboda Park při ZŠ Dolákova v Bohnicích, Praha 8), 19.30 Radotín B – US Praha (areál v Krči, Pálkařská ulice, Praha 4).

(klt, dp)