V šest hodin večer česká reprezentace, o dvě hodiny později slovenská. Tuto dobu mají dnes vyhrazenu pro své poslední předzápasové tréninky na letenském stadionu oba nadcházející soupeři v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Pro obě země z pochopitelných důvodů vrcholně prestižní souboj se uskuteční ve středu od 20.45 právě na stadionu Sparty.

V sobotu bez nápadu i pohybu – jak tentokrát?!

V českém týmu bude chybět Tomáš Ujfaluši, který kvůli kartám nemůže nastoupit, zatímco jinému zadákovi Radkovi Šírlovi vystavuje stop zranění. Trenér Petr Rada se přesto rozhodl nepovolat žádné náhradníky, přestože o tom ještě v neděli uvažoval.

„V sobotním bezbrankovém zápase ve Slovinsku nám chyběla větší nápaditost a především pohyb bez míče. Tím jsme debaty nad nevydařeným výkonem uzavřeli, nemůžeme se v tom patlat donekonečna,“ uvedl za hráče Libor Sionko, podle kterého hráči viděli také sestřih sobotní přípravy Slováků v Anglii. „Ale to byla jen příprava, to není tak výmluvné,“ zlehčoval slovenský debakl 0:4.

K mání jsou ještě zbývající vstupenky

V úterý už čeká na český i slovenský celek příprava v Axa Areně, kde se bude středeční zápas hrát. V prodeji už je pouze posledních 2500 vstupenek, k dostání budou v úterý od 9:00 v zákaznickém centru Sparty Praha u stadionu.

V Praze neprohrajeme, přesvědčuje Hološko

Slovenští hráči prý chtějí odčinit čerstvý výprask z Wembley. „V kvalifikaci máme stále vše ve svých rukou. Na druhou stranu je jasné, že se z té facky musíme poučit. Ale my jsme dost inteligentní na to, abychom to zvládli,“ řekl klíčový záložník slovenské reprezentace Marek Hamšík krátce poté, co slovenská výprava dorazila na ruzyňské letiště linkovým letem z Londýna.

Slováci totiž tuší, že se před nimi otevírá velká šance. Pokud by totiž z Prahy odjeli se všemi body, možná by nasadili k rozhodujícímu trháku v kvalifikaci. Už nyní mají o bod víc než Češi a ještě jeden zápas k dobru. Na vedoucí Severní Irsko sice ztrácejí bod, ale ostrovní celek má dokonce o dvě odehraná utkání víc než Slovensko. Na mistrovství přímo postoupí vítěz skupiny, druhý celek si udrží šanci na baráž.

„My tady neprohrajeme,“ přesvědčoval hráč Besiktase Istanbul Filip Hološko, který zná sparťanský stadion ze svého někdejšího působení v Liberci. „Na druhou stranu jsou Češi před středou favoritem. Sice jim chybí někteří hráči, ale pořád mají kvalitní tým,“ upozornil záložník Miroslav Karhan.

Prodej lístků na hokejové finále se změnou

Prodej vstupenek na finálovou sérii hokejové extraligy mezi Slavií a Karlovými Vary, konkrétně na třetí a čtvrtý zápas v O2 Areně (hrají se v úterý 7. dubna a ve středu 8. dubna), byl na poslední chvíli změněn.

Vstupenky do prvního patra nebudou ve volném prodeji přes internet a terminály Sazka. Tímto způsobem se bude prodávat pouze 4. patro. Slavia tak chce vyjádřit vděčnost držitelům permanentní vstupenek, kteří budou mít přednostní právo nákupu více lístků pro rodinné příslušníky a kamarády.

„Kromě dvou set míst v sektoru 117, které má k dispozici fanklub soupeře výměnou za dvě stovky vstupenek pro náš fanklub na venkovních zápasech, chceme všechny ostatní lístky nabídnout jen našim fanouškům,“ uvádí HC Slavia.

Slávističtí permanentkáři mohou zažádat o dvě nebo čtyři vstupenky do 1. patra O2 Areny v cenové kategorii III (cena 320 Kč). Následně jim bude sděleno rezervační číslo, s kterým si zajdou do sídla Sazky v ulici K Žižkovu a tam si vstupenky zakoupí. Rezervace budou platné do soboty, nevyzvednuté rezervace budou v neděli puštěny zpět do volného prodeje.

Lístky do sektoru 106 i 107 jsou i nadále v prodeji v sídle Sazky.

Kam za sportem v Praze?

ÚTERÝ 31. března

BILLIARD 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.30 až 12.00 a 15.00 až 17.30.

FOTBAL 18.00 Trénink české reprezentace, 20.00 trénink slovenské reprezentace (oba stadion Sparty na Letné).

FUTSAL Pražský přebor: 20.30 The Masers – Klokani Vršovice B, 21.30 Benago B – SELP Sokol Vysočany/Mladá Boleslav B (oba zápasy hala Slavie v Edenu).

GOLF 9.00 Indoor Zbraslav Tour (Golfový klub Zbraslav, K Radotínu 15, Praha 5).

HOKEJ Od rána: prodej vstupenek do 4.patra O2 areny na třetí a čtvrtý zápas finále play off extraligy Slavia – Karlovy Vary v Praze (terminály Sazky – trafiky, pošty, benzinové stanice apod.). 9.45 a 16.30 Poslední tréninky reprezentace do 18 let před odletem na MS do USA (Ice Arena Letňany).

KRASOBRUSLENÍ 13.30 Přílet Tomáše Vernera z mistrovství světa v Los Angeles (letiště v Ruzyni).

(klt, dp)