Mnoho návštěvníků a velkých fandů motosportu přijíždí do Prahy nejen  za kvalitním sportem, ale také za krásami hlavního města a celého Česka. Letošní rok je v Grand prix velmi vyrovnaný a po delší době jedou celý závod dva naši čeští jezdci. Na divokou kartu pojede osminásobný mistr České republiky Václav Milík a stálý účastník letošního seriálu, mladý talentovaný jezdec Jan Kvěch, který letos odjel už tři závody GP a nutno říci, že doslova bravůrním způsobem. Byl všem těm hvězdám důstojným soupeřem. Bohužel na třetí GP v Landzhutu měl těžký pád, který ho ten den vyřadil z bojů o důležité body. Opět ale závodí, takže ho uvidíme na GP v Praze, tedy na domácí dráze.

V roli náhradníků uvidíme s číslem 17 velikou naději do budoucna, kterou je teprve sedmnáctiletý talent Adam Bubba Bednář, jenž se už propracoval mezi naši seniorskou elitu. S číslem 18 pojede mistr České republiky juniorů z roku 2023 Daniel Klíma.

A jaké je pořadí po odjetých třech závodů GP? Dosavadní stav je velmi vyrovnaný a liší se minimálním rozdílem získaných bodů. V čele je několikanásobný mistr světa, polský jezdec Bartosz Zmarzlik s 50 body, druhý Australan Jack Holder 48 bodů, třetí jeho krajan Jason Doyle 47 bodů, čtvrtý Angličan Robert Lambert 41 bodů… Na sedmém místě s 27 body je slovák Martin Vaculík.

Ve startovním poli uvidíme další hvězdy, jako je Švéd Lindgren, Angličan Woffinden nebo vítěz třetího závodu Mikkel Michelsen z Dánska.

I letos bude bohatý doprovodný program, nebude chybět autogramiáda ani tradiční ohňostroj. Do Prahy se určitě sjedou také mnozí bývalí jezdci. Pořadatelé se na diváky moc těší a věří také v hezké počasí.

Harmonogram dne: 12.30 otevření pokladen, 14.00 otevření stadionu, 15.00 trénink, 18.50 slavnostní zahájení, 19.00 začátek závodu