Podat výkon snad až za hranicí svých možností a vyrovnat stav finálové série na 1:1. Takový je plán basketbalistek ZVVZ USK Praha před dnešním v pořadí již druhým zápasem finále play off nejvyšší soutěže. První zápas totiž doma vyhrály obhájkyně mistrovského titulu z Brna rozdílem dvanácti bodů.

Vysokoškolačky promarnily v Brně už první čtvrtinu

„V Brně rozhodla o naší porážce už první čtvrtina, již jsme prohráli právě o těch dvanáct bodů. Pocit zodpovědnosti a nervozity byl z naší strany větší, než bylo nutné. Je potřeba hrát nejen pro výsledek, ale i pro radost,“ překvapil po prvním zápase trenér USK Lubor Blažek.

Podle jeho slov má Gambrinus Brno¨navrch nad jeho svěřenkami zásluhou zřetelné výškové převahy hráček. „Pro nás je to samozřejmě obrovský hendikep. Já ale doufám, že ho alespoň na jeden zápas smažeme a i my půjdeme do sestavy na čtyři dlouhé hráčky,“ přeje si kouč vysokoškolaček.

Důležitost dnešního zápasu číslo 2, který začíná v 18.00 na Folimance, je tedy nabíledni. „Je to tak. Pokusíme se doma vyhrát. Bylo by krásné, kdyby se v dalším sobotním zápase v Brně hrálo o důležitý druhý bod. Rozhodně nic nebalíme, náš tým není zlomen,“ přesvědčuje Blažek.

Sparťanky vyzvou k odvetě strakonické družstvo

O hodinu dříve nastoupí ve své hale na Letné basketbalistky Sparty. Ty prohrály první ze vzájemných zápasů o konečné umístění na 5. a 6. příčce ve Strakonicích vysoko 45:74. Jihočešky byly doma zřetelně lepší a zaslouženě vedou v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Sparta ale teď má šanci na reparát před domácím publikem.

Fotbaloví reprezentanti si dvakrát zatrénují na Strahově

Sešli se sice v kompletním počtu všech 21 nominovaných, přesto jim první „pracovní den“ moc nevyšel. Naši fotbaloví reprezentanti vinou nepřízně počasí předčasně ukončili úterní trénink. Dnes vyběhnou na strahovský pažit znovu, tréninky jsou naplánovány na 10.30 a 17.30.

Český národní tým se chystá na důležité zápasy světové kvalifikace v sobotu ve Slovinsku a příští týden ve středu na Letné se Slovenskem. Přímo se na MS 2010 v Jižní Africe se kvalifikuje vítěz skupiny, druhý tým bude mít naději na baráž.

Své tradiční útočiště má reprezentace v dejvickém hotelu Praha. Nikdo z hráčů nemá větší zdravotní trable, nicméně drobné následky z klubových zápasů si hráči přece jen přivezli. Například kapitán Hamburku David Jarolím má potíže s kotníkem, ale brzy by se měl zapojit do přípravy. Nachlazení doléčuje Radek Šírl.

„Budeme se snažit, aby nám nevypukla nějaká epidemie,“ projevil jisté obavy trenér Petr Rada.

Hokejisty ČR mají nyní „na povel“ asistenti Jandač s Weissmannem

Podobně jako fotbalisté se v hlavním městě nyní připravují i hokejisté ČR. Ti mají své útočiště na zimním stadionu Slavie ve vršovickém Edenu.

Jde o druhou fázi přípravy širšího kádru hráčů, pro které už skončila klubová sezona. Pod vedením asistentů hlavního trenéra Vladimíra Růžičky Josefa Jandače s Ondřejem Weissmannem se připravuje 22 borců. V Edenu tým trénuje do pátku, příští týden se přesune do Brna a 3. a 4. dubna sehraje ve Skalici a Trenčíně se Slovenskem první přípravné zápasy před mistrovstvím světa ve Švýcarsku.

Generálkou na šampionát bude turnaj Euro Hockey Tour v Liberci od 16. do 19. dubna, kde už by se měly představit i některé posily ze zamořské NHL.

Florbalisté Tatranu Střešovice podruhé proti SSK Future

Velké pražské derby v semifinále play off extraligy florbalistů má dnes na pořadu druhý díl. V hale na Podvinném mlýně ve Vysočanech znovu zkříží své hole metropolitní rivalové Tatran Střešovice a SSK Future.

První semifinálový duel hladce vyhrál střešovický obhájce mistrovského titulu 5:1, a to především zásluhou skvělé úvodní třetiny (3:0). Na výsledku měl lví podíl autor tří branek Tatranu Švéd Von der Pahlen.

Dnešní zápas série hrané na tři vítězství začíná v 17.30 a přímým přenosem jej vysílá program ČT4 Sport.

1 proti 100 aneb Jan Koukal proti stovce vyzyvatelů

Desetkrát v řadě získal titul mistra republiky. Několik let nebyl poražen českým hráčem. Jezdí po celém světě, aby měřil síly s profesionály z vrcholu žebříčku PSA. A dnes se v SB Centru na Chodově utká během jediného dne se stovkou odvážných protivníků.

ČTĚTE VÍCE:Na milosrdenství nebude čas

Každý navíc nastoupí s náskokem 4:0, hraje se bez ztrát do jedenácti bodů. Neobvyklé klání s názvem Koukalův maraton trvá od osmi hodin ráno až do osmi večer. Vstup je zdarma.

Podobná akce nemá dosud v tomto sportu obdoby. „Nikdy nikdo nic takového zatím nezkoušel,“ řekl sám Koukal. „Chtěl jsem udělat netradiční a atraktivní propagaci squashe.“

Kam za sportem v Praze?

STŘEDA 25. března

ATLETIKA 16.15 Běh Vítkovem – Pražský běžecký pohár mládeže (okolí památníku Na Vítkově, Praha 3 – trasy jsou vedeny převážně po asfaltových cestách).

BASKETBAL Ženská basketbalová liga, druhý zápas finálové série: 18.00 USK Praha – Gambrinus Brno (hala na Folimance, Praha 2). O 5. místo, druhý zápas série: 17.00 Sparta Praha – Strakonice (hala na Letné, Nad Královskou oborou 51, Praha 7).

BILLIARD 19.15 Otevřený turnaj v poolu (herna Balabuška Michelská 16/19, Praha 4).

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, 15.00 až 16.30, 20.00 až 21.30.

FLORBAL Extraliga mužů, druhé utkání semifinále play off: 17.30 Tatran Střešovice – SSK Future (hala na Podvinném mlýně ve Vysočanech).

FOTBAL 10.30 a 17.30 Tréninky reprezentačního A-týmu (stadion E. Rošického, Strahov). Autogramiáda: 17.30 křest nové knihy Červenobílá bojová síla!, autogramiáda autora Aleše Pivody a současných i bývalých hráčů Slavie (hotel Iris, stadion Slavie v Edenu).

HOKEJ Po celý den: druhý tréninkový kemp reprezentačního A-týmu (stadion Slavie v Edenu, Vršovice).

SQUASH 8.00 až 20.00 Maraton 1 proti 100 – zápas českého mistra Jana Koukala proti stovce různých soupeřů (SB Centrum, K Horkám 1, Praha 4-Chodov, vstup zdarma).

TAEKWON-DÓ 18.30 Zkoušky na technický stupeň „kup“ (ZŠ Weberova 1, Praha 5).

VOLEJBAL Extraliga žen, druhé utkání semifinále play off: 17.00 Olymp Praha – VK Prostějov (hala v Přípotoční ulici, Praha 10).

(klt, dp)