„Letošní volno bylo opravdu krátké, tedy vlastně žádné," směje se studentka vysoké školy ekonomické v Praze.

Jak tedy šestnáctá žena ze světového šampionátu kromě školy strávila měsíc bez tréninkových povinností?

„Studium mi nedovolilo odjet na delší dovolenou, tak jsme si to s přítelem vynahradili aspoň víkendovými pobyty. Musím se přiznat, že jsem od mistrovství světa nesedla do lodi. Potřebovala jsem si od ježdění na vodě pořádně odpočinout a to se snad povedlo," usmívá se čtyřiadvacetiletá závodnice.

Už od tohoto pondělí začala pod vedením trenéra Prskavce s přípravou na příští předolympijskou sezónu, i když i tuto přípravu studium hodně ovlivní.

„V letošním akademickém roce bych měla končit bakalářské studium v oboru daně a daňová politika, takže mi školní povinnosti dovolí odjet pouze na jediné z plánovaných soustředění. A i tento pobyt v Austrálii v únoru budu muset kvůli škole zkrátit," vysvětluje složitost skloubení vysokoškolských studií s vrcholovým sportem dvojnásobná mistryně světa do třiadvaceti let.

„Studium má přednost. Vím, že sportovní kariéra jednou skončí a škola je základ k dalšímu uplatnění v životě, proto ji nechci odsouvat na druhou kolej až za vodní slalom," dodává Kudějová.

Martin KOVAŘÍK