„Jsem rád, že holky utkání zvládly a daly tak tu nejlepší odpověď všem pochybovačům, mezi které jsem se po jejich posledních výkonech řadil i já. K duelu přistoupily velmi zodpovědně, chtěly, věděly jak hrát a dokázaly to zrealizovat," popisoval spokojený trenér Michal Červenka.

 „Výkon jsme postavili na vynikající obrané práci. Ta nám umožňovala chodit do rychlých brejků," zhodnotil stručně lodivod, jenž  kráčí od úspěchu k úspěchu.

„Úspěchy nejsou jen o mně, lížu smetanu za práci slávistické dorostenecké trojky Papežová – Stehlíková – Červenka. Stejně tak čerpám z obětavé práce žákovských trenérů, ať už Slavie, Hájů, Astry nebo třeba Havlíčkova Brodu," nezapomněl na ostatní.

 „Jsem rád, že v juniorské kategorii vedu děvčata, která to už z drtivé většiny mají v hlavě srovnané. Vědí, kam chtějí dojít i to, že chtějí hrát házenou. Na Slavii se vytvořila skupina „zkušených", ať už sestry Michkovy, Bára Janoušková, Tereza Jačková. K nim jsme přiřadili hráčky, které přišly z dorostu. Jmenuji minimálně čtyřlístek nejtalentovanějších Simonu Skřivánkovou, Elišku Jačkovou, Terezu Pokornou a Petru Kudláčkovou," dodal kouč.

 „Věděly jsme, že musíme udělat poslední krok, abychom byly mistryněmi. Dařilo se nám dobře bránit klíčovou hráčku soupeřek Jarmilu Štěrbovou. Důležité bylo, že jsme nahradily tu naši, Elišku Jačkovou, a tak jsme to zvládly," radovala se kanonýrka sešívaných Tereza Pokorná.

Co ale stálo za úspěchem červenobílých v celé sezoně?

 „To, že jsme hrály jako tým, poslouchaly trenéra, chtěly dokázat, že házenou hrát umíme," vypočítávala spojka, která letos nahlédla do interligového áčka.

 „Se sezonou jsem spokojená, některé zápasy mi taky nevyšly, ale převažovaly ty druhé. To, že si zahraji WHIL, jsem opravdu nečekala. Je to úplně jiná soutěž. Všechno je tam rychlejší a silovější. Mám ještě na čem pracovat," uvědomovala si Pokorná.

DHC Slavia juniorky – SHK Kunovice 32:13 (16:8)

DHC Slavia: Petra Kudláčková, Monika Macháčková – Barbora Janoušková 9, Michaela Součková 4, Nicola Palasová 1, Tereza Pokorná 9, Tereza Jačková, Veronika Michková 2, Jitka Kutlvašrová 3, Kateřina Michková, Simona Skřivánková 4, Kamila Vondráčková. Trenér Michal Červenka. Vedoucí družstva Petr Janoušek.

David Nejedlý