Mezinárodní mítink kategorie EAA Classic Permit přilákal ve vypsaných disciplínách na start nejlepší české atlety, kteří závodí v pražských klubech. Diváci se mohou těšit na oštěpařku Barboru Špotákovou a její kolegy Jakuba Vadlejcha a Petra Frydrycha, čtvrtkaře Pavla Masláka, mílaře Jakuba Holušu, tyčkaře Jana Kudličku a koulařskou dvojici Tomáš Staněk a Ladislav Prášil.

V závodě na 400 metrů překážek se představí při halovém šampionátu starého kontinentu v Bělehradě zraněná Denisa Rosolová. Z elity bude chybět jen její kolegyně Zuzana Hejnová a překážkář na sprintérské trati Petr Svoboda, který se potýká bolavou achilovkou.

Dlouholetou účastnicí mítinku je Špotáková

„Memoriál Josefa Odložila je náš Top mítink. České špičky se mohou dobře poměřit se silnou konkurencí, mladí se zase otrkat v předprogramu. Je to šance zaútočit na výkonnostní limity a zazávodit si před výbornou diváckou kulisou," sdělil k tradičnímu pražskému klání šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák.

Dlouholetou účastníci mítinku je trojnásobná olympijská medailistka Barbora Špotáková, která minulý víkend závodila na Diamantové lize v americkém Eugene. „Na Julisce házím obvykle dobře, to není nic nového.

Špotákové pomohly homeopatika

Soupeřky se ale dostaly už dost daleko, já naproti tomu ještě nejsem v nejlepší formě. Potřebuju učesat techniku a stačilo by mi, kdyby mi uletěl třeba jen jeden pokus," vykládala pětatřicetiletá světová rekordmanka. Před cestou do USA si stěžovala na vleklé nachlazení, ale toho se nakonec dokázala zbavit. „Zabrala mi homeopatika a teď už o rýmě nic nevím," usmívala se nejlepší česká atletka posledních let.

Holušova srdeční záležitost 

„Potýkám se už jen s únavou z dlouhé cesty, ale myslím, že do pondělka bych se toho měla zbavit a mohla se zlepšit aspoň o metr, Budu bojovat," slíbila závodnice Dukly, která v Eugene skončila čtvrtá výkonem 63,30. „Obvykle nemívám ideální vstupy do sezony. Postupně se zlepšuju, a tak to má podle mě být."

Na Julisku se chystají japonské štáby

V hlavním závodě běhu na 1500 metrů, v němž Josef Odložil získal na OH 1964 v Tokiu stříbrnou medaili, se pokusí udržet krok s rychlými Afričany Jakub Holuša. Také on má pražský podnik v oblibě. „Je to moje srdeční záležitost," přiznal český rekordman. „Po vynechání halové sezony kvůli zranění se nyní cítím výborně a těším se na každý nový start. Výkony jsou zatím solidní, i když nějaký nadprůměrný čas ještě nepřišel. Třeba to ale přijde v pondělí. Mým cílem zaběhnout limit pro mistrovství světa v Londýně."

Zájem o Odložilův memoriál přichází i z dalekého Japonska. O akreditaci nečekaně zažádaly dvě japonské televizní společnosti. Důvodem je Yoshihide Kiryu, sprinter, který má na stovce na dosah zdolání desetisekundové mety. Jestli se to rychlému Japonci povede, se pochopitelně nedá předem odhadnout. Jistotou je naopak atraktivní seskok parašutistů a pro šťastlivce zajímavé výhry ze slosovatelných vstupenek. Za ty se nic neplatí, diváci je obdrží při vstupu na Julisku, nebo si je mohou stáhnout na webových stránkách mítinku.