Terezo, jak jste trávila čas od vypadnutí VŠ Praha z extraligy?
Asi týden jsem měla volno, pak jsem se připravovala s kondičním trenérem VŠ, posléze jsem odjela na reprezentační soustředění.

Čekala jste reprezentační pozvánku?
Ani náhodou, když jsem se o ní dozvěděla, byla jsem hrozně překvapená. Sezonu jsem letos díky zranění kolene neměla rozhodně ideální. O to víc jsem ráda, že jsem v reprezentaci.

Jste už stoprocentně v pořádku?
Ano, navíc zde máme výborné zabezpečení. S holkama jsme byly dokonce v lázních. Celá příprava mému kolenu jen prospěla.

Přišla jste mezi nejlepší české hráčky. Hrála mezistátní zápasy. O jak výrazný šlo skok?
To se nedá vůbec porovnat. Letos jsem hrála nejenom ŽBL, ale i nejvyšší dorosteneckou ligu a najednou nastoupila za ženskou reprezentaci. Je to náročné, a to jak fyzicky, tak kondičně.

Jak se cítí nejmladší hráčka v české reprezentaci?
No tak pociťuji, že jsem nejmladší. (směje se) Holky se mně ale snaží maximálně podpořit. Nijak mně neškodí. Za což jsem moc ráda.

Pojďme k přípravným zápasům. Jak nepříjemným soupeřem byla Kanada?
Kanaďanky jsou na tom fyzicky velice dobře, lépe než my. Hrají hodně v pohybu. Myslím si ale, že jsme se s jejich hrou dobře popasovaly a hlavně v obraně obstály. Bohužel jsme neměly v koncovkách obou utkání potřebné štěstí.

Jak jste byla spokojena se svými výkony?
Nikdy nejsem spokojená, mohlo to být lepší. Jsem ale ráda za prostor, který v reprezentaci dostávám. Tolik jsem ho nečekala.

Jak moc budete prožívat nominační škrt, který o Francii připraví dvě hráčky?
Ani moc ne, v reprezentaci jsem nováčkem, proto jsem připravena na to, že mohu vypadnout. Do Francie jet samozřejmě chci. Pokud se to ale nepodaří, čeká na mě evropský šampionát dvacetiletých. Vypadnutí by mě ale pochopitelně mrzelo.

Věříte si na místo v konečné nominaci?
Nad tím nepřemýšlím. Na každém tréninku i v přípravném utkání se snažím podat maximální výkon. Zbytek je na trenérech.

Mluvila jste o akci českých dvacítek. O co přesně půjde?
O divizi B mistrovství Evropy v Bulharsku, ze které chceme postoupit do áčka. Naše soupeřky ale neznám. Až na šampionátu uvidím, jak moc je cíl reálný.

Jaká je vaše budoucnost ve VŠ Praha?
I v příští sezoně bych měla nastupovat za tento klub, který na mě uplatnil opci.

Není pátý tým české extraligy málo pro novopečenou reprezentantku?
Takto neuvažuji, samozřejmě bych se jednou chtěla podívat dál. Pokud budu v příští sezoně podávat dobré výkony, třeba nějaká zajímavá nabídka přijde.