Pražský tým Joudrs získal v minulém roce čtvrtý extraligový titul v řadě a jubilejní desátý, což se zatím žádném českému klubu nepodařilo. Končit rozhodně nechce, láká je vidina pátého titulu v řadě. „Když se nám to podaří, tak nám předseda klubu slíbil za to dovolenou. Chceme ho urvat,“ prohlásila s úsměvem Eliška Slaninová.

Jenže také jiné týmy z Prahy mají také velký hlad po extraligovém titulu. Třeba úřadující vicemistryně z klubu Tempo Praha mění na sezónu barvu a budou nově hrát s liškou na dresu. „Letos už by ta zlatá mohla vyjít,“ tvrdila Michaela Čurillová z Tempa. Útok na titul plánuje také Eagles Praha, které se letos zaměřilo hlavně na útok. „Hodně jsme pálili a měli jsme to pestré,“ dodala Nicole Kalenská. „Minule nám účast ve finále unikla, tenhle rok už na to budeme stačit.“

Pražská Kotlářka patří k historicky velmi úspěšným týmům nejvyšší soutěže žen a letos odehraje svou 29. extraligovou sezónu. Od opětovného příchodu mezi elitní osmičku v roce 2022 se týmu z Dejvic ještě nepodařilo probojovat do play-off, letos už to chce změnit. Z Chomutova navíc dorazí posily v podobě reprezentantek Kateřiny Kindermannové a Ivy Strakové. Nově bude tým žen z Kotlářky trénovat Jiří Průša.

To SaBaT se loni probojoval do play-off, kde se mu nepovedlo přehrát soupeře ve čtvrtfinále a obsadil konečné šesté místo. Pod vedením hlavního trenéra Martina Štěpána chce letos celek z Tróji zaútočit na medaili.

Pražské týmy v softbalové extralize

SaBaT Praha

Eagles Praha

Chemie - Kotlářka

Tempo Praha

SK Joudrs Praha