Může se vám podařit překonat loňské umístění?
Když se postoupí do finále, je možné všechno. Chtělo by to ale zlepšit starty, na Markétě mi nikdy nešly.

Dalším vaším loňským úspěchem bylo vítězství na Zlaté přilbě, dá se sezona překonat?
Šlo o hodně úspěšný rok, měl jsem dobrou fazonu. Bylo by dobré, kdyby nějaký úspěch přišel v každé sezoně. Třeba v mistrovství Evropy mi stále uniká titul. A pak bych se chtěl stát i stálým jezdcem Grand Prix a ne pořád čekat na divokou kartu nebo na příležitost jako náhradník. Česko by jezdce v elitě potřebovalo.

Jakou máte šanci propracovat se mezi nejlepších patnáct jezdců světa? 
V Lonigu se musím kvalifikovat do Challenge Grand Prix, který se pojede v Lanshutu. Dosud se mi to nedařilo, jde o hodně vyhecovaný souboj. Naděje ale budou o něco větší. Namísto tří by měli postoupit čtyři jezdci.

Loni jste kromě Prahy startoval ještě v dalších dvou závodech a nasbíral 31 bodů. To je dobré znamení…
Kdybych jezdil pravidelně a v průměru udělal deset bodů za závod, tak bych se v seriálu v pohodě udržel. Nikdy ovšem není psáno, že bych dokázal vždycky bodovat.

Cítíte oproti loňsku výkonnostní pokrok?
Bojovnost zůstala, ale jezdím s větším klidem. Býval jsem nervózní, teď se závody bavím. Tím odpadl stres a všechno vypadá snadněji.

Plochá dráha je velký zápřah na nervy, jste na něco pověrčivý, máte předstartovní rituál?
Nikdy si před startem nezapomenu vyčistit závodní brýle. I když vím, že mi je mechanik dokonale vypucuje. Bez toho bych nevyjel. Jsem na to pedant, potřebuji výhled, ale hlavně chci, aby vydržely čisté až do konce závodu a nikdo mě nepředjel.

Proč jste změnil image a nechal si narůst plnovous?
Šlo sázku s kamarádem, ale mně se to zalíbilo, takže jsem si vousy nechal. Měl jsem je i delší, ale začalo se mi říkat Rumcajs, takže jsem si je zkrátil. Motorkář s vlajícím plnovousem ze mě nebude.