Petr Čížek – RC Praga Praha

 „Zkušený útočný hráč, který má slušnou hlavu, ruce a kopací techniku. Na můj vkus u něj ale vidíme málo individuálních akcí, což je dáno menší výbušností. Pro mužstvo Pragy i české reprezentace je ale stále velmi platným," říká na adresu nejvíce bodujícího muže RC Praga Praha a kapitána úřadujících mistrů, kteří v novém extraligovém ročníku ještě neprohráli Bruno Kudrna.

Karel Jung – RC Praga Praha

 „Tohoto kluka znám od dětství, on je kapitola sama pro sebe. Svérázná osobnost, nicméně výborný hráč, který je léta opomíjený všemi trenéry reprezentace. Nějakou záhadou se do ní nikdy nedostal, asi se ho kouči báli. Karel vzbuzuje ohromný respekt u protihráčů. Kvalitní vnitřní tříčtvrtka, jež výborně skládá, takzvaně tvrdí muziku," chválí dalšího úřadujícího českého mistra Bruno Kudrna.

Ondřej Kutil – SOC Rugby Chambery

 „Hráč s velkými ambicemi, kterého jsme v Česku mohli sledovat spíše v mládí. Typický produkt kvalitní líhně vyškovského ragby. Borec první řady, mlynář, který je velmi dobrý na nohou. Také jeho sráží povaha, nicméně jde o jasnou jedničku na tomto postu u nás. V národním týmu by neměl scházet," myslí si o opoře třetiligového francouzského týmu Rugby Chambery Bruno Kudrna.

Marek Loutocký – RC Sparta Praha/Saint-Étienne

 „Mladý kluk, veliká naděje celého českého ragby. Marek nastupuje ve třetí řadě, důležité je, že jde o koncového hráče, který může rozhodovat těžká utkání. Někoho takového na jeho postu jsme měli naposledy v osobě Jana Macháčka," podotýká na adresu muže, jež přestoupil v létě ze Sparty do Saint-Étienne, kde nastupuje až v páté nejvyšší francouzské soutěži, Bruno Kudrna.

Miroslav Němeček/Oyonnax Rugby

 „To je kluk, který má všechny dovednosti, jež by měl mít. Trochu mu chybí výbušnost. Jinak ale těžko o něm mluvit špatně, hrát v nejvyšší francouzské soutěži, kde dokonce navlékl kapitánskou pásku… Samozřejmě mě mrzí, že nenastupuje za český národní tým, ale to by ho nemělo v anketě Ragbista roku znevýhodňovat," míní o loňském vítězi hrajícím v Oyonnax Rugby Bruno Kudrna.

Kdo je favoritem?

 „Mám tři kandidáty. Osobně jsem volil Roberta Vovse, na druhé místo řadím Lukáše Rapanta a na třetí už zmiňovaného Miroslava Němečka," vysvětluje Bruno Kudrna, na jehož postřehy se můžete těšit opět v sobotu, kdy si probereme druhou pětici finalistů (Lukáš Rapant, Aleš Stejskal, Pavel Syrový, Roman Šuster, Robert Voves) kategorie Hráč roku 2014.